Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aileler 13 Kasım Ara Tatili İçin Tatil Aramalarına Başladı

Aileler 13 Kasım Ara Tatili İçin Tatil Aramalarına Başladı

admin admin -
64 0

Aileler 13 Kasım Orta Tatili İçin Tatil Aramalarına Başladı

13 Kasım-17 Kasım 2023 tarihleri ortasında gerçekleşecek birinci devir okul orta tatili aileleri harekete geçirdi. Bilhassa yazdan kalma son günleri yaşadığımız bugünlerde, ailelerin orta devrini tatil yaparak kıymetlendirme eğiliminde olduğu gözlemlendi. Tatil periyodunun yaklaşmasıyla birlikte “otel” aramaları üst düzeylere yükseldi. Neredekal.com datalarına nazaran aramalarda ise tema olarak her şey dahil oteller; bölge olarak ise Antalya ve Muğla üzere yazlık tatil bölgelerinin öne çıktığı gözlendi.

Ekim Ayında Oda Fiyatları %90 Artış Gösterdi   

2023 Ekim ayında oda fiyatları 1.287 TL’den, 2.444 TL’ye yükselerek 2022 Ekim ayına kıyasla bir yılda %90 artış gösterdi. En çok oda fiyatı artışı ise %305 ile Ankara otellerinde yaşandı. Akabinde %147 artış ile İzmir ve %102 ile Çanakkale en çok artış yaşanan vilayetler oldu. Bu fiyat artışlarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da kültürel turizm kapsamında tesiri görüldü. Bilhassa Ankara, İzmir ve Çanakkale vilayetlerinin kutlama ve ziyaret noktasındaki değerli destinasyonlar olması ve talep artışlarının da oda fiyatları üzerinde tesiri gözle görülür halde hissedildi.

Kış Periyodunun Göz Bebeği Bungalovlara Talep Çok 

Neredekal.com datalara nazaran 2022 sonbaharında da tatilseverlerin ailece ya da dostlarıyla birlikte gitmeyi en çok tercih ettiği bungalovlar, 2023 Ekim ayında tatil aramalarında en çok aranan konaklama tipi oldu. Akabinde pansiyon ve her şey dahil oteller Ekim ayında en çok arama yapılan temalar oldu. Sonbahar ve kış periyodunda tatilcilerin göz bebeği olan bungalovlar, sundukları alternatif bütçeler ve farklı konaklama tipleriyle herkese hitap etmeye devam ediyor. Bilhassa Sapanca bölgesinde her sene daha da artan ve gelişen bungalov turizmi İstanbul’a olan yakınlığıyla da seyahatseverlere hafta sonu tatil kaçamağı imkânı sunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Arslan: Hep Birlikte Yönetmeye Devam Edeceğiz

Ekim Ayında En Çok Nevşehir Bölgesi Arandı 

2023 Ekim ayında tatilseverler en çok Nevşehir-Kapadokya bölgesi için arama yaptı. Akabinde sırasıyla Fethiye, Bodrum, Sapanca ve Kaş için aramalar yapıldı. Yaz periyodu sonrası tatilseverler orta vermeden Ekim ayında da tatil aramalarını yapmaya devam etti. Erken rezervasyon devrinin öne çekilmesiyle birlikte biten yaz dönemi akabinde turizmde tekrar bir canlanma bekleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar