Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Adil Akbaşoğlu: Özgürlük İçin Şarkılar Yazan Bir Sanatçı

Adil Akbaşoğlu: Özgürlük İçin Şarkılar Yazan Bir Sanatçı

admin admin -
164 0

Ünlü müzikçi Adil Akbaşoğlu, müzik mesleğinde sağ ya da sol fark etmeksizin özgürlüğü hedefleyen müzikler üretiyor. Sanatkarın son müziğinde ise dikkat çeken bir biçimde beyin zıplatan sözler kullanılarak toplumun algı yapma sürecine değiniliyor.

Sanatçının fikirlerine nazaran, şayet herkes algı yaparsa gerçekler yok oluyor. Bu kanıyı desteklemek ismine toplumun geçmişi de unutturulmalıdır. Akbaşoğlu, müziği aracılığıyla bu mevzulara dikkat çekerek dinleyicilerini düşünmeye ve sorgulamaya teşvik etmek istiyor.

Akbaşoğlu, basın bülteninde yer alan bir tabirinde, “Bu hayal ise benim her mevzuda önde, varlıklı ve refah içinde bir ülke hayalimdir. Benim içim ve dışım ülkemdir” kelamlarına yer verdi. Bu sözle, sanatkarın ülkesine olan bağlılığını ve ülkesinin daha âlâ bir geleceğe hakikat ilerlemesine duyduğu umudu vurgulamaktadır.

Sanatçının özgürlük temalı müzikleri ve fikirleri, dinleyiciler üzerinde güçlü bir tesir yaratıyor ve tartışmalara neden oluyor. Akbaşoğlu, müziği aracılığıyla toplumsal mevzuları ele alarak insanları düşünmeye teşvik etmekten memnunluk duyduğunu belirtiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yılmaz Gruda son yolcuğuna uğurlandı

İlgili Yazılar