Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. 100. yıl şerefine yatlar Körfez’de

100. yıl şerefine yatlar Körfez’de

admin admin -
62 0

İzmir Körfez Festivali’nin 3. gününde denizdeki heyecan doruğa çıktı. 100. Yıl Yat Yarışı’nın startını veren İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “100. yılı yaşamak herkese nasip olmaz. Lakin biz ulu lider Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yüzüncü yıl coşkusunu yaşıyoruz. İzmirliler şunu bilsin ki İkinci Yüzyıl’da her şey çok daha hoş olacak” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen İzmir Körfez Festivali’nin üçüncü gününde denizdeki rekabet optimist ve yat yarışları ile başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer İzmir Körfezi’nde atletlerin heyecanına ortak oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Herkese nasip olmaz, fakat biz ulu lider Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yüzüncü yıl coşkusunu yaşıyoruz. Yüzüncü yılın son, ikinci yüzyılın birinci gününü daima bir arada yaşıyoruz. Çok şanlıyız. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk. İzmirliler şunu bilsin ki İkinci Yüzyıl’da her şey çok daha hoş olacak” dedi.

 

Kupanın sahibi bugün aşikâr olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü ve İzdeniz işbirliğiyle düzenlenen yarışlara ilgi ağırdı. Yaklaşık 35 tekne ve 350 atletin katıldığı 100. Yıl Yat Yarışı’nın startını İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer verdi. 

Yine Körfez Şenliği kapsamında Karşıyaka Yelken Kulübü’nün konut sahipliği yaptığı Optimist Yelken Yarışına ise 12 kadro, 140 sportmen katıldı. İzmirliler kıyılara akın ederek bu hoş görünümün tadını çıkardı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sakin şehir İzmir sakin mekânına kavuştu

İlgili Yazılar