Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Antalya Büyükşehir’den 100. Yıl Cumhuriyet koşusu

Antalya Büyükşehir’den 100. Yıl Cumhuriyet koşusu

admin admin -
60 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet koşusu” düzenledi. 350 atletin iştirakiyle Sarısu’da başlayan koşu 605 metre rakımlı Tünektepe doruğunda son buldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100. Yılı’nı farklı etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi kutlamalar kapsamında “Cumhuriyet Koşusu” düzenlendi. Bu yıl birincisi düzenlenen koşuya 350 spor tutkunu katıldı. Cumhuriyet koşusu 4 km, 14 km ve 21 km olmak üzere toplamda 3 kategoride düzenlendi. Müsabaka Sarısu Mahallesi’nden başlayıp Tünektepe de son buldu. Cumhuriyet Koşusu kapsamında dereceye giren atletlerin kupalarını ve madalyalarını Tünektepe’de düzenlenen merasimde Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Lideri Nurettin Tonguç verdi.

 

CUMHURİYET İÇİN KOŞTULAR

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Lideri Nurettin Tonguç “Cumhuriyetin 100.yılı hasebiyle düzenlediğimiz etkinliklerden bir adedini gerçekleştirdik. Cumhuriyet için koşan tüm atletlerimizi kutluyorum” dedi.

Yarışmada dereceye giren Oğuzhan Öztürk ise “Cumhuriyetin 100.yılında bu manalı günde çok manalı bir aktiflik oldu. Bu manalı güne atletlerden da iştirak hoştu. Dorukta biten bir yarış oldu. Bu yarış ile teleferiğe kadar çıkmış olduk.  Liderimiz Muhittin Böcek’e 100. Yılda bu manalı koşuyla tüm koşu topluluğunu tepede buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli, Geleneksel Türk Okçuluğu'na ev sahipliği yaptı

İlgili Yazılar