Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Zafer Algöz ve Can Yılmaz SKSM’ye Konuk Oldu

Zafer Algöz ve Can Yılmaz SKSM’ye Konuk Oldu

admin admin -
945 0

Usta oyuncu Zafer Algöz ve senarist-yazar ve komedyen Can Yılmaz, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen stand-up tadında bir söyleşi ile Küçükçekmecelilerle bir ortaya geldi. Söyleşiye ikilinin hayranları büyük ilgi gösterdi. Eğlenceli anıları ve güzel sohbetleriyle izleyenleri kāh güldürüp kāh düşündüren sanatkarlar, samimi ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşiye Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Güney Özkılınç da katıldı.

Zafer Algöz: Tiyatro herkesin yapabileceği bir sanat değil

Usta oyuncu Zafer Algöz, tiyatronun herkesin dahil olabileceği bir sanat kolu olmadığını tabir ederek, “Sinema yahut dizi çekiminde tekrar talihi var. Şu an bu salondaki herkes sinema da yapabilir, dizide de oynayabilir. Fakat tiyatroda tekrar mümkün değil, mümkün bir yanlışın telafisi yok. Olağanda iki, üç ayda çekilebilecek bir tiyatro oyununun metnini senaryo haline getirdiğiniz de çekimi iki üç ay sürüyor. Ancak tiyatroda iki üç saatlik vakit diliminde kesintisiz oyunu oynamanız gerekiyor Münasebetiyle tiyatro herkesin yapabileceği bir sanat değil’’ diye konuştu.

Senarist Can Yılmaz da iştirakçilerden gelen soruları yanıtlayarak, izleyenleri Zafer Algöz ile birlikte sahneledikleri “ Burda Olan Burda Kalır” isimli şovlarına davet etti.

Programa katılan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Güney Özkılınç, söyleşi sonunda sanatkarlara iştiraklerinden ötürü teşekkür etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Antalya'da muhteşem Cumhuriyet coşkusu

İlgili Yazılar