Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yüreğimizdeki Cumhuriyet sevdası meydanlara sığmadı

Yüreğimizdeki Cumhuriyet sevdası meydanlara sığmadı

admin admin -
57 0

Cumhuriyet’in ilan edilişinin 100. yılı kutlamaları kapsamında Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen ve on binlerin iştiraki ile gerçekleşen mükemmel Fener Alayı Yürüyüşü ile taçlandı.

Üç gündür süren Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. Yılı kutlamaları 29 Ekim 2023 Pazar akşamı düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ve akabinde “Kurtuluş Savaşı Destanı” isimli tiyatro ile final yaptı.

Fener Alayı Yürüyüşüne; Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Lideri İsmail Uzun, UYGUN Parti Malkara İlçe Lideri Nevzat Ulu, Belediye Lider Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda hürmet duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının akabinde Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen satranç ve Kurumlar Ortası Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda dereceye giren ekiplere Belediye Lideri Ulaş Yurdakul mükafatlarını takdim etti.

Ödül merasiminin akabinde Malkara Belediye Akademisi Güray Çelik ve Şevkiye Çelik eşliğinde hazırlanan Yetişkin Halk Oyunları Grubu şovlarını gerçekleştirdiler.

 

Muhteşem Fener Alayı Yürüyüşü

Fener Alayı Yürüyüşüne katılan binlerce Cumhuriyet Sevdalısı vatandaşlar, ellerinde bayraklarla marşlar eşliğinde Hükümet Önünden, 14 Kasım Caddesi üzerinden, Şehitlik Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Yeniyol Sokak’tan coşkuyla yürüyerek Malkara Sokaklarında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladılar.

Fener Alayı Yürüyüşünün akabinde Hükümet Önü meydanını dolduran coşkulu Cumhuriyet Sevdalısı vatandaşlara konuşma gerçekleştiren Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul; “Cumhuriyet sevdalısı, Ulu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çift mavi gözüne aşık pahalı hemşehrilerim. En büyük bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. Yılını onurlandırdığınız için, gururlandırdığınız için hepinize farklı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!

İlginizi Çekebilir;  Başkan Turan 100 Yıl mesajı

 

Ne Memnun Türküm Diyene!

Ve bizler büyük başkanımızın izinde, ihtilallerinin gölgesinde daima birlikte haykıracağız; Daima bir ağızdan Ey Büyük ATATÜRK! Açtığın yolda, gösterdiğin maksada, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Keyifli Türküm Diyene!” diyerek niyetlerini belirtti.

 

100. Yıl Kutlamaları Tiyatro İle Devam Etti

Belediye Lideri Ulaş Yurdakul’un konuşmasının akabinde Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. Yılı kutlamaları Kültür Merkezi’nde “Kurtuluş Savaşı Destanı” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul tiyatro grubunu tebrik ederek çiçek takdim etti.

Tiyatronun akabinde Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar