Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Yeni Razer Blade 14 – Taşınabilir en iyi oyun makinesi

Yeni Razer Blade 14 – Taşınabilir en iyi oyun makinesi

admin admin -
162 0

Yeni AMD Ryzen™ 9 7940HS işlemci ve Ryzen AI, güçlü NVIDIA® GeForce® RTX™ 40-Serisi grafik kartı ve genişletilebilir DDR5 belleğe sahip Razer Blade 14, küçük boyutta büyük performans sunuyor. 

Oyuncular için önde gelen global hayat biçimi markası Razer™, hiper-taşınabilir 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarının hem klasik mat siyah hem de çarpıcı cıva beyazı renk kümeleriyle en son evrimi olan Razer Blade 14’ü duyurdu.

Tamamen yeni AMD Ryzen 9 7940HS işlemciye, en yeni NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi dizüstü grafik kartına ve daha süratli DDR5-5600MHz SO-DIMM belleğe sahip olan Blade 14, şiddetli oyun ve yaratıcı iş yüklerinin üstesinden kolaylıkla gelebilir. Üstelik kullanıcılar bu gücü, büyüleyici renk derinliği ve kontrastı ile sürükleyici 16:10 en uzunluk oranlı QHD+ 240 Hz ekran aracılığıyla deneyimleyecek. 

Razer Dizüstü Bilgisayar Kısmı Lideri Travis Furst, “Razer Blade 14, kompakt ve son derece taşınabilir bir pakette en üst seviye performansı arayan oyuncular ve içerik oluşturucuları için harika bir makinedir” diyor. “Bu duyuruyla birlikte 2023 dizüstü bilgisayar portföyümüz artık her kullanım durumu için harika halde uygun Blade’ler sunar düzeye geldi ve en üst seviyede taşınabilirlikten, bir masaüstü muadiline kadar her biri inanılmaz performansa ve imzalı Razer Blade tarzına sahip.”

UFAK BOYUT

Yeni Blade 14 meskende, yolda yahut ikisi ortasındaki ortadaki her yerde en üst seviye performansı sunmak için tasarlanmış Razer Blade premium oyun dizüstü bilgisayarları serisindeki en taşınabilir kasadır. Sadece 17,99 mm (0,71 inç) ince profili ve 1,84 kg tartısıyla (4,05 lb), Blade 14 sizi harekete sürükler. 

 

SÜREKLİ BAĞLANTI 

Kapsamlı bir temas noktası dizisi; Thunderbolt™ yuvaları da dahil olmak üzere eksiksiz bir etraf ünitesi paketini destekleyen iki USB 4 Type-C ve iki USB 3.2 Gen 2 Type-A irtibat noktasıyla kullanıcıların bağlı kalmasını sağlar. Kullanıcıları şahsî olarak irtibatta tutmak için çok sayıda ilişki noktasına ek olarak, 1080p web kamerası, Windows Hello tarafından aktifleştirilen parolasız oturum açma ve daha fazla güvenlik ismine yeni bir mekanik kapalılık kapağı ile kullanıcıların dış dünyaya bağlanmasına imkan tanır. 

İlginizi Çekebilir;  Excalıbur fc 24 cup'un büyük finali 28 ekim'de

 

TÜM GÜN OYUN

Daha büyük bir 68.1 Wh pil ile donatılmış olan yeni Razer Blade 14, kullanıcılara tüm gün sürecek çalışma yahut oyun seansları geçirmeleri için 10 saate kadar batarya ömür sağlar. Fişe takılı kalmayı seven kullanıcılar için ise Razer Synapse üzerinden, pilin şarj kapasitesini sınırlama ve yıllar boyunca sıhhatini daha yeterli muhafaza imkanı sağlayan yeni bir Pil Sıhhati Optimize Edici özelliği eklendi. Hareket halindeki birden fazla taşınabilir kullanıcı için ise bir prize bağlı biçimde daha az vakit harcanmasını sağlamak için 1 saatte %80 şarja ulaşabilen USB-C ile süratli şarj da desteklenir. 

Mobil tasarımı, mobile öncelik veren özelliklerle birleştirmek Blade 14’ü, hareket halindeyken azamî üretkenlik ve performansa gereksinim duyan oyuncular, içerik üreticileri ve profesyoneller için eksiksiz bir seçim haline getiriyor. Oyuncular, birlikte verilen bir aylık Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla yüzlerce yüksek kaliteli oyuna erişerek çabucak oynamaya başlayabilecekler. 

BÜYÜK PERFORMANS

Bu yeni dizüstü bilgisayarın kalbinde, 5.2 GHz’e kadar hızlanan ve Windows x86 işlemci üzerinde dünyanın birinci özel yapay zekâ motoru olan AMD Ryzen AI özelliğine sahip, dünyanın en süratli ultra ince işlemcisi yeni AMD Ryzen 9 7940HS bulunur. AMD Ryzen AI donanımı, AI iş yüklerini olabildiğince süratli ve verimli bir formda işlemek için direkt işlemciye entegre edilmiştir. CPU ve GPU’yu klâsik, AI olmayan misyonlar için özgür bırakır. Ryzen AI, oyunculara ve içerik oluşturuculara yapay zekâ takviyeli teknolojiye erişim sağlayarak hızlandırılmış çoklu vazife, artırılmış üretkenlik, gelişmiş işbirliği ve düzgünleştirilmiş verimlilik sunar. İşlemciyle tümleşik güvenlik trendini sürdüren Blade 14, meskende, ofiste yahut aygıt kaybolduğunda yahut çalındığında kullanıcıların datalarını daha yeterli korumak için Microsoft Pluton™ özelliğine de sahiptir. 

İlginizi Çekebilir;  Konami FC Barcelona İle Olan Partnerliğini Yeniledi

Mobil olduğu kadar güçlü olan yeni Blade 14, inç küp başına öbür tüm 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarlarından daha fazla grafik gücü sağlamak için 140 W TGP’ye kadar çıkabilen büsbütün yeni GeForce RTX 4070 dizüstü bilgisayar GPU’suna sahiptir. Ham gücün ötesinde, Blade 14’ün RTX 40 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’su, performansı daha da artırmak için yapay zekâ takviyeli NVIDIA DLSS 3 çerçeve jenerasyonundan yararlanır.

Bir yenilik mirasını sürdüren Blade 14, genel kompakt form faktörünü korurken CPU soğutma performansını %5’e kadar artırmak için dünyanın en ince egzoz kanatçıklarına (.05 mm) sahip özel bir buhar odası soğutma tahliline sahiptir. 

 

GENİŞLETİLEBİLİR DDR5 BELLEK

Yeni Blade 14, 32 GB’a kadar harikulâde süratli DDR5-5600 MHz bellekle birlikte gelir, lakin Blade 14 tecrübelerini bir üst seviyeye taşımak isteyen kullanıcılar için yuvalı bellek, 64 GB’a kadar yükseltilebilir. Daha fazla depolama kapasitesi arayan kullanıcılar ayrıyeten 1 TB NVMe SSD’yi 4 TB’a yükseltebilir. Bu hem oyuncuların hem de içerik oluşturucuların sistemlerini kendi gereksinimlerine nazaran özelleştirebilecekleri ve yeni tepe noktalarına ulaşabilecekleri manasına gelir.

 

UÇTAN UCA BERRAKLIK

Gücü piksellerle birleştiren yeni Blade 14, mükemmel oyun tecrübesi için inç başına daha fazla piksel içeren çağdaş bir 16:10 QHD+ ekrana sahiptir. 240 Hz’lik süratli yenileme suratı, inanılmaz derecede düşük 3 ms’lik düşük karşılık müddeti ve AMD FreeSync (TM) Premium ile net, kusursuz bir oyun tecrübesi garanti eder. İçerik oluşturucuları da varlıklı, detaylı görseller için 500 nit azamî parlaklık ve %100 DCI-P3 renk alanı kapsamına ulaşan canlı, özel olarak kalibre edilmiş ekranı takdir edeceklerdir.  

HASSASİYETLE OLUŞTURULDU

Blade 14, harikulâde performans ve taşınabilirliği Razer’ın imzası niteliğindeki şık CNC kesim anodize alüminyum gövdesinde birleştirerek üstün sağlamlık ve dayanıklılık sağlar. İpeksi pürüzsüz cam dokunmatik yüzey, kullanıcılara oynamak için daha fazla alan sağlamak üzere genişletilmiştir ve Windows hassas şoförleri ile her kaydırma, süratli ve hakikat geri bildirim hissi vermektedir. Dizüstü bilgisayarın önden ses veren iki hoparlörü, sürükleyici ses tecrübesi ve şık bir estetik sağlamak için lazerle frezelenmiş düz ızgaraların gerisine yerleştirilmiştir. 3,5 mm ses çıkışı yoluyla ilişki sağlandığında, THX Spatial sayesinde varlıklı ve sürükleyici konumsal ses sağlamak, ortamı daha da geliştirir. Windows 11 tarafından desteklenen kullanıcı tecrübesi, üretkenlik vazifelerinden şiddetli oyunlara ve profesyonel yaratıcı çalışmalara kadar her şey için çağdaş ve sezgisel bir arabirim sunar.

İlginizi Çekebilir;  Teknosa, müşteri memnuniyetinde lider marka oldu

 

ÖDÜLLÜ DESTEK

Tüm Blade dizüstü bilgisayarlar, Razer’ın ödüllü müşteri takviyesiyle desteklenen 1 yıllık üretim garantisi ve 2 yıllık pil garantisiyle korunmaktadır. Daha fazla gönül rahatlığı için kullanıcılar, uzatılmış garanti kapsamı ve özel 7/24 müşteri takviyesi sunan (isteğe bağlı) bir müdafaa planı olan RazerCare’e de kaydolabilirler.

Razer Blade 14, hareket halindeyken fevkalâde oyun tecrübesi ve yaratıcı güç tecrübesi yaşamak isteyen kullanıcılar için performans ve taşınabilirliğin en son birleşimidir.

 

 

RAZER BLADE 14

  • AMD Ryzen 9 7940HS İşlemci (8 Çekirdek/16 Thread/5.2 GHz)
  • NVIDIA GeForce RTX 4060/4070 Laptop GPU (140 W TGP)
  • 32 GB DDR5-5600 MHz RAM’e kadar seçenek (64 GB’a kadar yükseltilebilir)
  • 14” 16:10 QHD+ 240Hz Ekran (500 nit’e kadar; 100% DCI-P3;

İlgili Yazılar