Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Yaz Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Yaz Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

admin admin -
170 0

Öğrencilerin keyifli, eğlenceli ve fizikî gelişimleri açısından verimli bir periyot geçirmelerini sağlamak emeliyle İnegöl Belediye Spor Kulübü bünyesinde 3 periyot biçiminde yapılacak yaz spor okulları için kayıtlar 19 Haziran Pazartesi günü itibariyle alınmaya başlayacak.

Sporu tabana yaymak ve her yaştan vatandaşın spor yapabileceği imkanları sunabilmek ismine çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediye Spor Kulübü, Yaz Spor Okullarının startını veriyor. Okulların tatile girmesiyle başlayacak olan ve 3 periyot formunda yapılacak yaz spor okullarının kayıtları 19 Haziran Pazartesi günü itibariyle alınmaya başlıyor.

7 BRANŞTA DÜZENLENECEK

Yaz spor okulları bu yıl merkez belediye spor salonunda; Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik, Okçuluk, Spor Tırmanış ve Satranç olmak üzere 7 farklı branşta, Alanyurt Yunus Emre Spor Salonunda ise Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik ve Okçuluk olmak üzere 5 branşta 3 devir formunda düzenlenecek. Birinci devir 03 Temmuz’da başlayıp 21 Temmuz’da sona erecek. İkinci devir 24 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Üçüncü periyot ise 14 Ağustos-01 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREKTİRDİĞİ HER ALANDA VARIZ”

Belediyespor bünyesinde her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları kayıtları hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Lideri Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak toplumsal belediyeciliğin gerektirdiği her alanda yer alarak hizmetlerimizi halkımız ile buluşturmaya devam ediyoruz. Belediye olarak alt yapıdan üst yapıya, sağlıktan spora, kültür-sanattan eğitime ilçe halkının ihtiyacı olan her faaliyet ve çalışmada var olmaya çalışıyoruz. Spor Kenti İnegöl kimliğine bedel katmak için kentimizin dört bir tarafına; semt alanları, spor salonları ve futbol alanları kazandırırken, belediye olarak gençlerimizin bedensel ve zihinsel gelişimi, arkadaşlık hislerinin oluşması, kendi benliklerini daha uygun tanıyarak özgüvenlerinin artıracağına inandığımız spor faaliyetlerine her vakit katkı ve takviye veriyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  İzmir Büyükşehir'den "Eşitlik Birimleri Çalıştayı"

KAYITLAR 19 HAZİRAN’DA ALINMAYA BAŞLAYACAK

Yaz Spor Okullarını ağır bir eğitim periyodunu sonlandıran öğrencilerin berbat alışkanlıklardan uzak durmaları, spor ile gerilim atmaları ve boş vakitlerini en hoş halde değerlendirmeleri için düzenlediklerini belirten Lider Taban, şöyle devam etti: “Bu yıl Yaz Spor Okullarımız için kayıtlarımızı 19 Haziran Çarşamba günü itibariyle alınmaya başlayacak. Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlayan, onlara spor alışkanlığı kazandıran yaz spor okulumuz sağlıklı jenerasyonlar yetiştirmeyi hedeflemekte. Şunu unutmayalım ki çocuklarımıza yatırım geleceğimize yatırımdır. Yaz spor okulları kayıtları Kültür Park içerisinde bulunan Belediye Spor Salonumuzdan gerçekleştirilecek.”

YAZ SPOR OKULU ÜCRETLERİ

Yaz spor okullarında devirlik eğitim fiyatları; Voleybol 200 TL, Basketbol 200 TL, Masa Tenisi 200 TL, Jimnastik 200 TL, Okçuluk 200 TL, Spor Tırmanış 200 TL ve Satranç 200 TL olarak belirlendi. Fiyat yatırma ve kayıt süreçleri Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Belediye Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar