Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu koşuldu

Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu koşuldu

admin admin -
64 0

Cumhuriyetin 100. yılında “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla gerçekleştirilen ve 45. kere kıtaları birleştiren İstanbul Maratonu İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Ortan ve Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur’un birlikte verdiği startla koşuldu.   

Dünyada iki kıta ortasında koşulan tek maraton olan İstanbul Maratonu 45. kere gerçekleştirildi. Hem Cumhuriyetimizin 100. yaşında hem de 2024’te Bankanın 100. yaşında iki yıl mühletle İstanbul Maratonuna dayanak sunan Türkiye İş Bankası, on binlerce kişinin heyecanına ortak oldu. 

Ülkemizin en büyük kitlesel spor aktiflikleri ortasında yer alan Maraton, bu yıl “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla ve Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu ismiyle koşuldu. Maratonun akabinde, ülkemizden koşuya katılarak dereceye girenlere mükafatları İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Fazilet ve Kurumsal İrtibat Müdürü Gül Meltem Atılgan tarafından verildi.   

 

Hakan Ortan: “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir canlılık, dinamizm var”

Hakan Ortan, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin dört bir yanında çok büyük bir coşkuyla kutladığımız 29 Ekim’den tam bir hafta sonra bu kere emsal bir coşkuyu İstanbul Maratonu ile yaşadık.  İstanbul Boğazı, Cumhuriyetin 100. yaşında bir ucundan bir ucuna yüz binlerce insanın iştirakiyle unutulmaz imgelere sahne oldu. Bugün de hem İstanbul hem Boğaz, ‘Yüzyılın Koşusu’ vesilesiyle birbirinden hoş imgelere şahit oldu. Bu yılki koşuda, tam da istediğimiz üzere Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir canlılık ve dinamizm vardı. Tüm iştirakçilere, atletlere muvaffakiyetler diliyor,  dereceye girenleri kutluyorum” diye konuştu.   

Sporu daha erişilebilir ve eğlenceli hale getiren İstanbul Maratonunun yurt dışından sportmenlerin iştirakiyle memleketler arası bir spor tertibi haline geldiğini belirten Ortan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, Türkiye Atletizm Federasyonu’na ve Spor İstanbul’a böylesine geniş iştirakli bir spor aktifliğini itibarlı bir markaya dönüştürdükleri ve Maratonu 45 yıldır kesintisiz sürdürdükleri için teşekkür etti.  

İlginizi Çekebilir;  2022-2023 Sezonu TFF Fair Play/Adil Oyun Ödül Töreni Yapıldı

 

“Aslolan kazanmak değil güzel uğraş etmektir”

 Hakan Ortan, İş Bankası’nın aynı vakitte 2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin destekçisi olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi: “Cumhuriyetin ikinci yüzyılına adım attığımız bir devirde yapılacak Olimpiyat Oyunlarında, genç atletlerimizin ülkemizi en uygun formda temsil edeceklerine inanıyorum. Kazanılacak madalyalar kadar sporcularımızın bayrağımızı Olimpiyatlarda gururla dalgalandırmaları da eminim ki pek çok gencimizi profesyonel olarak spora teşvik edecektir. Maraton üzere, Olimpiyatlar üzere spor tertipleri sporun ötesinde bir ideolojiyle gerçekleştirilir. Sportmenler, çağdaş olimpiyatların kurucusu Baron Pierre de Coubertin’in ‘Hayatta kıymetli olan şey zafer değil yarışmaktır. Aslolan kazanmak değil düzgün uğraş etmektir’ sözleriyle çok hoş tabir ettiği üzere gayret etmeyi, bunun için de sabırla ve disiplinle çalışmayı öğreniyorlar. Olimpiyat Oyunları da Maraton da bilhassa gençlerin bunu öğrenmesi için fırsatlar sunuyor. ” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar