DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19143152.30244%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türk Telekom TahtApp uygulaması ile yeni eğitim öğretim yılında da az gören çocukların yanında
  • Haberm
  • Eğitim
  • Türk Telekom TahtApp uygulaması ile yeni eğitim öğretim yılında da az gören çocukların yanında

Türk Telekom TahtApp uygulaması ile yeni eğitim öğretim yılında da az gören çocukların yanında

ABONE OL
11 Eylül 2023 19:24
Türk Telekom TahtApp uygulaması ile yeni eğitim öğretim yılında da az gören çocukların yanında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom’un kurumsal toplumsal sorumluluk projesi Günışığı kapsamında az gören çocukların sınıf içi eğitimleri için geliştirilen TahtApp uygulaması, yeni eğitim öğretim yılında da az gören çocuklara ışık oluyor. Teknolojinin ve dijitalleşmenin sunduğu imkânları, bilgiye erişimde fırsat eşitliği için seferber eden Türk Telekom’un TahtApp uygulaması, Günışığı çocuklarının, ders sırasında tahtadaki içerikleri tablet ekranında görebilmesine imkan sağlıyor. 

İnsanı merkeze alan yaklaşımı ile teknolojinin yeterlilik ve yarara dönüştüğü toplumsal sorumluluk projelerini sürdüren Türk Telekom, erken müdahale eğitimleriyle görme yetilerini kullanabilmeyi öğrenen az gören çocukların kaynaştırma eğitimine devam etmelerine dayanak oluyor. Türk Telekom’un Manisiz Yaşama Derneği (EyDer) ile birlikte hayata geçirdiği Günışığı projesi kapsamında az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak emeliyle geliştirilen TahtApp uygulaması, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da az gören çocukların hem dersi dinleyip hem de eş vakitli olarak tahtayı tabletlerinden takip etmelerine imkan sağlayacak.

 

‘TahtApp uygulaması ile az gören öğrencilerin ders takibini kolaylaştırıyoruz”

Türk Telekom Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Arif Sancaktaroğlu, uygulamaya ait şöyle konuştu: “Türk Telekom olarak, ‘Türkiye’ye Değer’ anlayışıyla ürettiğimiz projelerin ve toplumsal sorumluluk yaklaşımımızın temelinde, bilgiye erişimde fırsat eşitliği prensibi yer alıyor. Bu prensiple hayata geçirdiğimiz; Günışığı Projemiz ile az gören çocuklara yönelik sunduğumuz erken müdahale eğitimi, onların toplumsal hayata eşit şartlarda katılmalarını kolaylaştırdı ve akranlarıyla birebir okullarda eğitime devam etmelerine katkı sağladı. Az gören çocukların eğitimine odaklandığımız Günışığı Projesi kapsamında geliştirdiğimiz TahtApp uygulamasıyla da öğrencilerin, sınıfta ders takibini kolaylaştırarak, derslerden en üst seviyede randıman almalarına dayanak olmaktan ve teknolojiyi yarara dönüştüren tahliller sunmaktan çok memnunuz.” 

 

Günışığı Projesi, 81 vilayette 1000 çocuğun eğitimine takviye oldu

TahtApp uygulaması; okuma ve ışık algılamada farklılıkları olan Günışığı çocuklarının sınıfta ders takibini kolaylaştırarak derslerden eşit formda faydalanmalarını sağlıyor. 2014 yılında başlayan Günışığı Projesi ile Türk Telekom, az gören çocukların ‘erken müdahale eğitimi’ almalarına takviye oluyor, toplumsal hayata eşit şartlarda katılmalarını kolaylaştırıyor. Günışığı Projesi sayesinde bugüne kadar 81 vilayetten az gören 1000 çocuk manisiz arkadaşlarıyla tıpkı okullarda eğitim görme bahtı elde etti. Projenin 2018 yılında hayata geçirilen ‘’Okulumda Günışığı’’ ayağı ile de Günışığı çocuklarının eğitim gördüğü okullardaki eğitimcilerin az gören eğitimi hakkında bilgilendirilmesi sağlandı ve 2018 yılından bu yana 5000 eğitimciye farkındalık semineri verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.