Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk Kızılay İzmir İl Şubesi bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor

Türk Kızılay İzmir İl Şubesi bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor

admin admin -
154 0

Türk Kızılay İzmir Vilayet Lideri Kerem Baykalmış, Kurban Bayramında hayırseverlerin bizlere vekâlet aracılığı ile verdiği kurbanlıklardan yapılan kavurmaların, gereksinim sahibi ailelere yönelik dağıtımların başlatıldığını söyledi.

İl Lideri Baykalmış, “ Türk Kızılay’ının vekâletle kurban kesme modeli emeline ve kuralına uygun bir modeldir. Vekâlet sahipleri için kurbanlar veterinerlerin, din görevlilerin ve noter huzurunda kesilir. Kesilen etler Et ve Süt Kurumu depolarında kavurma haline getirilir ve yıl içinde şubelerimiz tarafından muhtaçlık sahibi ailelerimize dağıtımı yapılır. Türk Kızılay’ının Kurban kavurmaları olarak şubemize gönderilen kurban kavurmasını, işçimiz ve istekli üyelerimiz aracılığı ile gereksinim sahiplerine geçen yıllarda da olduğu üzere dağıtımının yapılmasına başladık.” halinde konuştu.

Ayrıca meskenlere yapılan ziyaretlerde yer alan Türk Kızılay İzmir Vilayet Yöneticisi Semra Aydın, ”İyilik ordusunda yer alan gönüllerimiz ile kapı kapı gezerek, gönüllülüğün hoşluğunu hissettiren hoş bir çalışmaya daima birlikte tanıklık ettik. Takviye veren tüm istekli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bunun üzere yapacağımız tüm faaliyetlerimize dayanak vermek isteyen herkesi şubemize davet ediyoruz” sözlerini kullandı.

ALAN EL İLE VEREN EL ORTASINDA KÖPRÜ OLMAYA DEVAM

İl Lideri Baykalmış “Ayrıca yıllardır milletin kurban vekâletlerini muhtaçlık sahiplerine ulaştıran ve bunu klasik hale getiren Kızılay’ın, alan el ile veren el ortasında köprü olmaya devam edeceğini” belirtti.

TÜM KENTİ YETERLİLİK SARACAK

Milletimizin merhamet elinin İzmir’in farklı ilçelerine uzanmasını sağlayacak olan Kızılay’ın, İzmir’deki depremzede vatandaşlarını da unutmayacağını, kentimizde bizlere emanet olan tüm gereksinim sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını aktaran Baykalmış, şubemize ulaşarak bağışta bulunan hayırseverlere de teşekkür etti.

Türk Kızılay İzmir Vilayet Şubesi, Kurban bayramının dayanışma ve yardımlaşma ruhunu tüm İzmir’de yaşatmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bütçenin yüzde 50'si altyapıya İZSU'nun 2024 yılı bütçesi onaylandı

İlgili Yazılar