DOLAR 32,4910 0.07%
EURO 34,7219 0.45%
ALTIN 2.481,62-0,18
BITCOIN 2002480-2.02754%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Geleceğe Işık Tutuyor
  • Haberm
  • Teknoloji
  • Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Geleceğe Işık Tutuyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Geleceğe Işık Tutuyor

ABONE OL
19 Ocak 2024 11:00
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Geleceğe Işık Tutuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, sürdürülebilir gelişime öncülük eden toplumsal sorumluluk projeleriyle topluma kıymet katmaya devam ediyor. Bayanlar, çocuklar ve gençlere odaklanan projelerle geleceğe yönelik manalı katkılar sağlamayı amaçlıyor. Örnek kurumsal vatandaşlık vizyonunu benimseyen şirket, çocukların erken yaşlarda eğitim ve farkındalık kazanmasına, cinsiyet eşitliğine ve gençlerin gelişimine kadar geniş bir perspektifle topluma pahalı dokunuşlar yapmaya devam ediyor.

 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ülke iktisadına sağladığı katkının yanı sıra, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelerle gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projeleriyle öğrencilerin bilinçlenmesine ve gelişimine takviye oluyor. Şirket, etraf hassaslığı, trafik şuuru ve teknik eğitime yönelik toplumsal sorumluluk projeleriyle topluma paha katmayı sürdürüyor. Yeni Toyota C-HR’ın üretim sürecinin tamamlanmasıyla, projeleri yine taze bir güç ve vizyonla hayata geçirerek, toplumun daha sürdürülebilir bir geleceğe gerçek attığı adımlara katkı sunmaya devam edecek.

Geleceğin Mühendislerine İlham

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen teknik proje müsabakası, öğrencilere araştırma ve geliştirme konusunda teşvik sağlıyor. Müsabaka, geleceğin bilim insanlarını erken yaşlarda keşfetme ve yeteneklerini geliştirme maksadı taşıyor. Sakarya, Bilecik, Bolu, Düzce ve Kocaeli vilayetlerindeki tüm ortaokul ve liseleri kapsayan yarış, öğrencileri sorun çözme marifetleri ve analitik düşünme yetenekleri konusunda destekliyor. 2006 yılından bu yana devam eden projeye bugüne kadar 6000 öğrenci katıldı.

Çevre Konusunda Bilinçlendiriyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, erken yaşta şuur oluşturmayı hedefleyerek ilköğretim öğrencilerine yönelik farklı projeler de gerçekleştiriyor. Etraf dostu bir üretici olarak etraf hassaslığını yaygınlaştırmak gayesiyle ilkoğretim 5. Sınıf öğrencilerine özel etraf cinsleri düzenliyor. Bu proje ile çocuklara, etraf dostu üretim süreçlerini şahsen yerinde inceleme talihi verilirken ve güneş gücü kullanım alanlarının yanı sıra etrafla ilgili tesislerin ayrıntılı tanıtımıyla çocuklara etraf şuuru kazandırılıyor. 2009 yılında başlayan bu manalı aktiviteyle bugüne kadar 8 binden fazla çocuk katıldı.  Şirket, bu uğraşıyla çocuklara sürdürülebilirlik ve etraf şuuru aşılayarak, gelecekte de yaşanılabilir bir dünyayı mümkün kılacak vizyona katkı sunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Bir kıvılcım geleceğimizi yakmasın, ormanlarımız hep yaşasın!

 Trafik Okulu ile İnançlı Geleceğin Temelleri Atılıyor

2010 yılından bu yana ilköğretim 3. Sınıf öğrencilerine trafik kuralları ve inançlı trafik geçişleri konusunda eğitim veren şirket küçük yaşlarda topluma yararlı, trafikte şuurlu bireyler yetişmesine katkı sağlıyor. Trafik güvenliği okulunda öğrenciler, trafik ile ilgili sinemalar izleyip, trafik ışıkları ve yaya yollarında inançlı geçiş pratiği yapıyor. Emniyet kemerleri ve trafikte görünürlük uygulamalarıyla öğrenciler deneyimleyerek öğreniyor.

Çocuklara İnançlı Trafik Şuuru Aşılanıyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2006 yılından bu yana Trafik Haftası kutlamaları kapsamında Sakarya’daki ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışı düzenliyor. Trafik güvenliğinde farkındalığının erken yaşlarda oluşması büyük kıymet taşıyor. Fotoğraf müsabakası ile çocuklar, trafikteki sıkıntıları düşünerek tahlil teklifleri sunuyor, bu da gelecekte inançlı trafik alışkanlıkları kazanmalarına katkı sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.