Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. – Tayfun Canlı İda Ultra Maraton tarihini açıkladı!

– Tayfun Canlı İda Ultra Maraton tarihini açıkladı!

admin admin -
67 0

– Tayfun Canlı İda Ultra Maraton tarihini açıkladı!
– Tayfun Canlı’dan İda Ultra Maraton açıklaması!

Edremit Belediyesi’nin mesken sahipliğinde bu yıl 7. defa Kazdağları’nda düzenlenecek “İda Ultra Maraton” 1-2-3 Aralık tarihinde yapılacak. 

Edremit ilçesinde ki Kazdağları’nda 6 yıldan bu yana her yıl daha da büyüyerek devam eden İda Ultra Maraton’un 7.’si 1,2,3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İda Ultra Maraton Tertip Komitesi Lideri Polat Dede, Edremit Belediye Lider Yardımcısı Tayfun Canlı’yı ziyaret ederek tertiple ilgili bilgilendirmede bulundu. 

Dede, Edremit Belediyesi’nin takviyeleri ile İda Ultra Maraton’un her geçen yıl daha da büyüdüğünü geçen yıl 17 ülkeden 1700 sporcuyu ağırladığını bu yıl ise 25 ülkeden 2 binin üzerinde iştirakin beklediğini söz etti. Dede, mevcut parkurlara ek olarak 8,5 km’lik yeni bir parkurun maratona eklendiğini de söz etti. Dede, Lider Yardımcısı Canlı’ya ilgi ve takviyelerinden ötürü teşekkürlerini iletti.  

Edremit Belediye Lider Yardımcısı Tayfun Canlı’da efsanelere mevzu olan Kazdağları’nda bir sefer daha yerli ve yabancı atletleri ağırlamaya hazırlandıklarını tabir ederek “Edremit Belediyesi olarak sporun her branşına dayanak olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 7. sefer atletlerimizi 1-2-3 Aralık’ta konuk edeceğiz. Kazdağları’nın yemyeşil tabiatı içinde güçlü parkurlarda uğraş edecek olan muvaffakiyetler diliyorum” dedi. 

Türkiye’nin birinci kış maratonu olma özelliği taşıyan maraton, Çanakkale Küçükkuyu Beldesi’nin Yeşilyurt Köyü’nden başlayarak Kazdağları’nda ki vadi ve dereleri aşarak Edremit’in Güre Mahallesi’nde tamamlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Konya Büyükşehir Yeşil Alanlarda Akıllı Su Sayaçları Kullanıyor

İlgili Yazılar