Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Suyun ph dengesi çok önemli

Suyun ph dengesi çok önemli

admin admin -
68 0

SUYUN PH İSTİKRARI ÇOK ÖNEMLİ

 “Su içmek yalnızca susuzluğu gidermekle kalmaz, tıpkı vakitte genel sıhhatinizi dayanaklar. Günlük su alımınızı izlemek ve içtiğiniz suyun pH düzeyine dikkat etmek, sağlıklı bir hayat biçiminin temel taşlarındandır. Su içmeyi ihmal etmeyin!” diyen Liv Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hakan Koçoğlu cilt sıhhatinin, eklem işlevlerinin ve güç düzeylerinin de su alımına bağlı olduğunun altını çiziyor.
 

Her gün en az kaç bardak su tüketmeli?
 

Sağlıklı bir hayat sürdürebilmek için gerçek su alımı ve suyun pH istikrarı çok değerlidir. Günlük hayatta kâfi su içmek, bedeninizin muhtaçlıklarını karşılamak için temel bir adımdır. Her gün en az 8 bardak su içmeyi hedeflemelisiniz, fakat beden özelliklerinize nazaran bu ölçü değişebilir.
 

İdeal içme suyu pH’ı kaç olmalı?

 

Ayrıca, suyun pH düzeyine de dikkat etmek kıymetlidir. pH, suyun asidik mi yoksa alkali (bazik) mi olduğunu belirtir. Ülkü içme suyu pH’ı ekseriyetle 6.5 ile 8.5 ortasında olmalıdır. Bu aralık, bedeninizin doğal pH istikrarını muhafazasına yardımcı olur. pH istikrarının sağlanması sindirim ve genel sıhhat üzerinde olumlu tesirler yaratabilir.

Neden kıymetli?
 

Suyun kıymeti büyüktür zira bedeninizin düzgün çalışabilmesi için su gereklidir. Sindirim, metabolizma, beden ısısı düzenlemesi ve toksinlerin atılması üzere temel süreçler suya dayanır. Ayrıyeten, cilt sıhhati, eklem işlevleri ve güç düzeyleri de su alımına bağlıdır.
 

Sağlıklı bir hayat biçiminin temel taşı

 

Unutmayın ki su içmek yalnızca susuzluğu gidermekle kalmaz, birebir vakitte genel sıhhatinizi takviyeler. Günlük su alımınızı izlemek ve içtiğiniz suyun pH düzeyine dikkat etmek, sağlıklı bir hayat usulünün temel taşlarındandır. Su içmeyi ihmal etmeyin!

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dünyanın Dört Bir Yanından Hastalar İzmir'de Şifa Buluyor!

İlgili Yazılar