Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Suphan, türkiye’nin yeşil enerji ile üretim yapan ilk supap markası oldu

Suphan, türkiye’nin yeşil enerji ile üretim yapan ilk supap markası oldu

admin admin -
67 0

SUPSAN, TÜRKİYE’NİN YEŞİL GÜÇ İLE ÜRETİM YAPAN BİRİNCİ SUPAP MARKASI OLDU 

Türkiye’nin en büyük supap üreticisi Supsan, Temmuz ayı prestijiyle yeşil güç kullanmaya başladı. Milletlerarası Yenilenebilir Güç Sertifikası (I-REC) ile yeşil güce geçişini belgelendirilen şirket, İstanbul’daki tesisinin güç gereksiniminin yüzde 100’ünü yenilebilir güç kaynaklarından karşılayarak sürdürülebilirlik seyahatinde büyük bir adım attı. Türkiye’nin yeşil güç ile üretim yapan birinci supap markası Supsan, sürdürülebilirlik seyahatinde attığı büyük adımı milletlerarası arenada da tescil etmiş oldu.

 

Borusan Küme şirketlerinden Supsan, iş süreçlerini sürdürülebilirlik doğrultusunda dönüştürme stratejisi kapsamında, yıllık 9 milyon kesim üretim kapasitesine sahip tesisinde, yenilenebilir kaynaklardan sağlanan elektriği kullanmaya başladı.  Ülkemizin otomotiv alanında önde gelen üreticileriyle çalışan, Amerika ve Avrupa’daki araba üreticilerine ihracatlar gerçekleştiren ve yedek kesim dalında küresel bir oyuncu pozisyonunda bulunan şirket, I-REC sertifikası ile de yeşil güce geçişini belgelemiş oldu. Sürdürülebilirlik istikametinde attığı bu adım doğrultusunda bundan bu türlü yalnızca yeşil güç kullanacak şirket, sürdürülebilir üretim ile bölüme istikamet vermeye ve örnek olmaya devam edecek.

 

Yüzde 100 yeşil güçlü üretim

 

Supsan’ın, sürdürülebilirlik ve teknoloji ile fark yarattığını belirten Supsan Genel Müdürü Atınç Ocak, büyük bir dönüşüm yaşayan otomotiv alanında geleceği bugünden yakalamak ismine kıymetli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Ocak kelamlarına şu biçimde devam etti: 

 

“Otomotiv dalı bilhassa son 10 yılda büyük bir değişim geçiriyor. Sürdürülebilirlik gayesini gerçekleştirmenin yolu teknolojiden geçiyor. Supsan olarak sodyum dolgulu supap, turbo üzere eserlerimizi ve tüm süreçlerimizi Ar-Ge dayanağı ile sürdürülebilir bakış açısıyla geliştiriyoruz. Bu doğrultuda son olarak üretim tesisimizin gücünü yüzde 100 oranında, yenilenebilir kaynaklardan sağlayarak hem şirketimiz hem dalımız için yesyeni bir periyodu başlattık. I-REC sertifikasıyla da bu başarımızın ve sürdürülebilirlik istikametindeki kararlı duruşumuzu bir defa daha göstermiş olduk.”

İlginizi Çekebilir;  Atakey İlk Yarı Bilançosunu Açıkladı

 

Doğadan ilham alıp, geleceğe ilham veriyor

Borusan Holding ve Küme şirketleri sürdürülebilirliği iş süreçlerinin temel taşı olarak görüp kapsayıcı bir formda ele alırken iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Sürdürülebilirliği, paydaş temelli bir yapılanma olarak gören ve doğayı iş süreçlerine katarak, tüm ömür için “fayda” üretmek ismine çalışan Borusan, dünyadan ilham alıyor, geleceğe ilham veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar