Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Su altında çifte kupa

Su altında çifte kupa

admin admin -
148 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Havuz İzmir tesislerinde düzenlenen U21 ve U15 Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonalarında mesken sahibi takım iki kupa birden kazandı. U21 bayanlar ikinciliği ve U15 kızlar üçüncülüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün oldu.

Türkiye U21 ve U15 Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonası, İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde Havuz İzmir’de düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ekipleri dev tertipten iki kupa ile ayrılmayı başardı. Tıpkı vakitte ulusal ekip seçmeleri niteliğindeki şampiyonada 29 gruptan 350 atlet uğraş ederken son 10 yılın en büyük iştiraki geçekleşti.

Dereceler memnun etti
U21 kategorisinde dokuz erkek ve yedi bayan ekibi yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Ekibi, küme serisini Ege Üniversitesi’ni 3-0, Marmara’yı 8-0 yenerek başkan tamamladı. Çaprazda eşleştiği Derin Ege’yi de 8-0’lık skorla mağlup eden İzmir takımı,  finalde Ege Sualtı Sporları’na penaltıyla 1-0 yenilerek Türkiye ikincisi oldu. U21 erkekler ise beşinciliği elde etti.

U15 kategorisinde sekiz erkek ve beş bayan kadrosu yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Ekibi, tek devreli lig maçlarında Olimpik Yüzme’yi 9-1, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni 4-0 yenip Ege Üniversitesi ile 1-1 berabere kaldı. Ege Sualtı Sporları’na ise 3-1’lik skorla mağlup olan İzmir takımı averajla Türkiye üçüncüsü oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U15 Erkek Ekibi ise Türkiye dördüncülüğünü aldı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Görme engelli milli takım sporcuları Başkan Soyer'i ziyaret etti

İlgili Yazılar