DOLAR 32,2933 -0.05%
EURO 35,1588 0.56%
ALTIN 2.406,40-0,35
BITCOIN 21859090.09729%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Still Arser İkinci El Araçları Ekonomiye Kazandırmak İçin Çerkezköy’de Yatırım Yaptı
  • Haberm
  • Gündem
  • Still Arser İkinci El Araçları Ekonomiye Kazandırmak İçin Çerkezköy’de Yatırım Yaptı

Still Arser İkinci El Araçları Ekonomiye Kazandırmak İçin Çerkezköy’de Yatırım Yaptı

ABONE OL
14 Eylül 2023 21:24
Still Arser İkinci El Araçları Ekonomiye Kazandırmak İçin Çerkezköy’de Yatırım Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İç lojistik dalının küresel markası KION Group’un Türkiye’de Arkas Holding ile ortak olduğu STILL ARSER, ikinci el araç revizyonunda yenilikçi teknolojilere sahip Çerkezköy Operasyon Merkezi’ni 30 milyon liralık yatırımla hizmete açtı.

 

Çerkezköy’de yapılan açılış merasimine katılan KION Group ITS EMEA Bölgesi Satış ve Servis Lider Yardımcısı Christophe Lautray, ““Türkiye, EMEA Bölgesi’nin 7’nci büyük pazarı. Bu nedenle özel ilgiyi ve yatırımları hak ediyor” dedi.

 

 

İç lojistik dalının küresel markası olarak Avrupa’da 1’inci, dünyada 2’nci sırada yer alan KION Group’un Türkiye’de Arkas Holding ile paydaşlığı olan STILL ARSER, ikinci el araçların revizyonunda yenilikçi teknolojilerin kullanılacağı Çerkezköy Operasyon Merkezi’ni 13 Eylül 2023 Çarşamba günü düzenlenen merasimle devreye aldı. İç lojistik kesiminde satış ve satış sonrası hizmetler, ikinci el satış ve kiralama, otomasyon tahlilleri, iş güvenliği ve operatör takviyesi alanlarında hizmet sunan STILL ARSER, ikinci el araçların tekrar kazanılarak sürdürülebilirliğe de katkı sağlayacağı Çerkezköy Operasyon Merkezi için 30 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi. 5 bin metrekare kapalı, 3 bin metrekare açık alana sahip Çerkezköy Operasyon Merkezi’nde, STILL ARSER tüm yenilik ve teknolojileri kullanarak yılda en az 250 ikinci el aracı yenileyerek iktisada kazandırmayı hedefliyor.

Çerkezköy’deki yeni merkezin açılış merasimi; KION Group ITS EMEA Bölgesi Satış ve Servis Lider Yardımcısı Christophe Lautray ve EMEA Kıdemli Lider Vekili Jindrich Kotyza, Arkas Holding Satış ve Pazarlama Yöneticisi ve STILL ARSER İdare Konseyi Üyesi Mehmet Nomal, KION ITS EMEA Bölgesi Güney Doğu Avrupa ve Baltık Ülkeleri Kıdemli Yöneticisi Denis Schreeck ve STILL ARSER Genel Müdürü Mustafa Çiper’in iştirakiyle gerçekleşti.

 

TÜRKİYE, ÖZEL İLGİ VE YATIRIMLARI HAK EDİYOR

 

Çerkezköy Operasyon Merkezi’nin açılışı için Türkiye’ye gelen KION Group ITS EMEA Bölgesi Satış ve Servis Lider Yardımcısı Christophe Lautray, “Türkiye, EMEA Bölgesi’nin 7’nci büyük pazarı. Bu nedenle özel ilgiyi ve yatırımları hak ediyor” dedi. Türkiye pazarının süratle büyüdüğünü söyleyen Christophe Lautray, şöyle devam etti: 

 

KION ITS olarak Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunan iki güçlü küresel markamız STILL ve Linde ile yaklaşık 30 yıldır bu ülkedeyiz. %25’lik tarihi bir pazar hissesine sahibiz ve Türk müşterilerimizi en yeni eser ve tahlillerle tanıştırmaya devam ediyoruz. Türkiye pazarı EMEA Bölgesi’nin 7. büyük pazarı olup, özel ilgiyi ve yatırımları hak etmektedir. Bu yatırım da bunun bir örneğidir. Lokal dayanak sağlayan Arkas Kümesi ile muvaffakiyetle yürüttüğümüz ortak teşebbüs STILL ARSER’in 10. yılını kutlamaktan da büyük memnunluk duyuyorum. Bayan teknisyen istihdamı, sürdürülebilirlik siyasetleri, SEÇ (Sağlık, emniyet, çevre) önlemleri ve toplumsal sorumluluk faaliyetleri üzere lokal teşebbüsleri görmek beni çok keyifli ediyor. Türkiye pazarı süratle büyüyor ve İstif Makinaları Bölümü için umut verici bir gelecek var. Markalarımız Linde ve STILL ve artık de Baoli ile bu pazarda güçlü bir varlık oluşturuyoruz. Bu tesis, karbon ayak izini azaltmaya yönelik döngüsel iktisat yatırımlarının bir modülüdür. STILL, KION’un global sürdürülebilirlik siyasetlerinin bir modülü olan bu heyecan verici yatırıma tam takviye vermektedir. Linde ve STILL olarak halihazırda yılda 18.000 aracın revizyonunu yapıyoruz ve bu gereksinimlerin dörtte birini karşılayan yenileme merkezleri inşa etmiş durumdayız.Şimdi bu kapasiteleri giderek büyüyen bir pazarda daha da geliştireceğiz. Çerkezköy’deki bu operasyon merkezinin, müşterilerimize daha fazlasını sunma konusunda onlara ekstra güç yaratacağına inanıyoruz.

 

 

MÜŞTERİLERİMİZLE İTİMADA DAYALI İŞ BİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

 

STILL ARSER Türkiye Genel Müdürü Mustafa Çiper de açılışta yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “1920 yılında kurulan küresel şirketimiz STILL GmbH, dünya çapında 9000’den fazla çalışanıyla forklift kesiminin öncüsü. Birebir vakitte iç lojistik kesiminin küresel markası olarak Avrupa’da 1’inci, dünyada 2’nci sırada yer alan KION Grubu’nun bir modülü. 1996’da Arkas Kümesi bünyesinde ARSER ismiyle kurulan şirketimiz, 2001’de STILL’in distribütörlüğünü aldı. 2013 yılında ismimizi STILL ARSER olarak değiştirdik.10 yıldır STILL ARSER olarak lojistik, beyaz eşya, otomotiv, dokumacılık, besin, kimya, içecek, perakende, cam sanayi, elektronik, kauçuk ve plastik alanında bu dalların en büyük firmaları ile inanca dayalı bir iş birliği içindeyiz. Ehil çalışanlarımız ve satış sonrası servislerimizle müşterilerimizin tahlil ortağı olmaya devam ediyoruz. Çerkezköy Operasyon Merkezi’mizle, kesimdeki öncü pozisyonumuzu daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.”

 

Trakya bölgesinde değişik bölümlerde ikinci el piyasa bedeli 100 milyonlarla söz edilen bir araç filosunda kendi markalarının çalıştığını söyleyen Mustafa Çiper, operasyon merkezine ait şu bilgileri verdi: “Yıllardır bölgede müşterilerle kurulan âlâ bağlantılar ve yaratılan karşılıklı itimada dayalı filo idaresi deneyimimizi artırmak ve büyüyen iç pazar ile STILL’i tercih eden tüm firmalara bu birikimi yansıtmak emeliyle güçlü bir yatırım yapma kararı aldık. Avrupa standartlarında hizmet verecek Operasyon Merkezi’nde neredeyse tamamı elektrikli ve sıfır emisyon olan yıllık en az 250 adet aktif haldeki araç tam soyularak yeni kesimlerle donatılıp sıfır görünümüne kavuşturulacak. Bayilerimizin de gücüne güç katarak pazara kiralama ve ikinci el satış olarak sunulması sağlanacak.”

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MAKSATLARINA DAYANAK VERİYORUZ

STILL ARSER olarak, sürdürülebilirlik ve yeşil teknoloji konusuna büyük kıymet verdiklerini belirten Mustafa Çiper, “Müşterilerimize sunduğumuz otomasyon tahlilleri sayesinde işletmelerin sürdürülebilirlik gayelerine ulaşmalarına da takviye oluyoruz. Daha verimli iş süreçleri sayesinde güç ve kaynak tüketimini azaltmak mümkün olurken, daha düşük karbon ayak izleri bırakmalarına yardımcı oluyoruz. Çerkezköy Operasyon Merkezi’mizde sunacağımız ikinci el araç revizyon ve yenileme hizmetleri sayesinde hem istihdam hem ulusal ekonomimize dayanak hem de sürdürülebilirlik için sağlam adımlar atmaya devam ediyoruz” dedi. 

 

YÜZLERCE FORKLİFTE İKİNCİ BİR HAYAT KAZANDIRACAĞIZ

Açılışta konuşan Arkas Holding Satış ve Pazarlama Yöneticisi Mehmet Nomal ise şunları söyledi: “100 yılı aşkın müddettir faaliyet gösteren Arkas Kümesi 60 şirketi, 8300 çalışanı ile memleketler arası taşıma ve lojistik kesiminin değerli bir oyuncusu. Elleçleme, istif bizim işimizin de değerli bir kesimi. 22 yıl evvel bu sebeple STILL Türkiye distribütörü olmuştuk. 10 yıl evvel de bu alanda dünyanın en güzel teknolojisini üreten Alman ortaklarımızla güçlerimizi birleştirerek STILL ARSER’i hayata geçirdik. Kendilerine ülkemize olan ilgi ve inançlarından ötürü teşekkür etmek ve “Nice 10 yıllara” demek istiyorum. Uzun yıllardır müşterilerimizin forklift ve sair istif makinaları ile ilgili gereksinim duyabileceği tüm alanlarda, yeni araç, uzun/kısa devir kiralama ve gezici/direkt serviste tam ve nitelikli bir hizmet üretmeye çalışıyoruz.  Yenileme ve operasyon merkezi yatırımıyla eksik kalan bir halkayı tamamlamayı hedefledik. Burada her yıl yüzlerce forklifte ikinci bir hayat kazandıracağız ve ülkemiz için ekstra bedel yaratacağız.”

 

STILL ARSER Hakkında:

 1920’de kurulan STILL GmbH, dünya çapında 9000’den fazla çalışanıyla forklift dalının öncüsüdür. 2013 yılına kadar Arkas bünyesinde faaliyetlerini sürdüren firma; o yıl içinde STILL GmbH ile paydaşlık kurarak STILL ARSER ismiyle faaliyetlerine devam etme kararı aldı. STILL ARSER, İstanbul ve İzmir’deki merkez ofisleri ile Türkiye’nin her yerine dağılmış bayi ağıyla hizmet veriyor. Yeni ve ikinci el araç satışlarının yanında bilhassa kiralama projelerine odaklanarak, profesyonel işçisi ve 4500’ü aşkın ekipmanı sayesinde Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla iş iştirakini sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.