Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. SOCAR Türkiye grup şirketlerinden SOCAR Petrol Ticaret, TİM’in açıkladığı “2022 İhracat Şampiyonları” listesinde 3. oldu

SOCAR Türkiye grup şirketlerinden SOCAR Petrol Ticaret, TİM’in açıkladığı “2022 İhracat Şampiyonları” listesinde 3. oldu

admin admin -
164 0

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “2022 İhracat Şampiyonları” listesinde Türkiye’nin en büyük entegre endüstriyel holdingi ve en büyük direkt dış yatırımcısı SOCAR Türkiye küme şirketlerinden SOCAR Petrol Ticaret 3. sırada yer aldı.  

TİM tarafından düzenlenen İhracat Şampiyonları Ödül Merasimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Raffles Otel’de gerçekleştirildi. Merasimde Türkiye’de geçen yıl en fazla ihracat yapan birinci 10 firmaya mükafatları verildi. SOCAR Petrol Ticaret’in mükafatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SOCAR Lider Yardımcısı ve birebir vakitte SOCAR Türkiye İdare Şurası Üyesi Süleyman Gasimov’a takdim etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SOCAR Lider Yardımcısı ve SOCAR Türkiye İdare Heyeti Üyesi Süleyman Gasimov “Türkiye iktisadı için stratejik değerimizin farkındalığıyla Azerbaycan ve Türkiye’nin güçlenmesi, toplumsal refahının artması için çalışıyoruz. 15 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz 18 milyar doları aşan yatırımlarımızla, Türkiye’nin en büyük direkt dış yatırımcısı ve en büyük entegre endüstriyel holdingiyiz. SOCAR Türkiye’nin yatırım ve faaliyet gücüyle Türkiye’nin iktisadına, endüstrisine, toplumsal kalkınmasına uzun yıllar hizmet etmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Türkiye’nin birinci 10 ihracatçısı ortasında yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu muvaffakiyetlerde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” halinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Salur Mahallesi yenilenen yollarla güvenli ve konforlu ulaşıma kavuşuyor

İlgili Yazılar