Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şişecam ıcron’a ortak olmak üzere anlaşmaya vardı

Şişecam ıcron’a ortak olmak üzere anlaşmaya vardı

admin admin -
63 0
 

ŞİŞECAM ICRON’A ORTAK OLMAK ÜZERE MUAHEDEYE VARDI

 

Yılın birinci yarısında operasyonel ve stratejik karar optimizasyonu hizmeti sunan Türk teknoloji şirketi ICRON’a yatırım yapmak üzere niyet mektubu imzalayan Şişecam, bu atılımını bir adım ileri taşıdı. Şişecam, ICRON ile paydaşlık konusunda muahedeye vardı.

 

88 yıllık esaslı bir sanayi şirketi olarak akıllı teknolojiler ve uzman insan kaynağıyla elde ettiği eşsiz tecrübeleri dönüşümle harmanlayan Şişecam, gelecek vaat eden yatırımlarla kesintisiz büyümesini sürdürüyor. Bu doğrultuda yılın birinci yarısında çok sayıda dala operasyonel ve stratejik karar optimizasyonu hizmeti sunan Türk teknoloji şirketi ICRON’a yatırım yapmak üzere niyet mektubu imzalayan Şişecam, bu yatırım atağını bir adım ileri taşıdı. Şişecam, ICRON ile paydaşlık konusunda muahedeye vardı.  

 

Şişecam, yazılım teknolojileri alanındaki birinci yatırımı olan bu iştirakle, yüksek potansiyele sahip ICRON ile birlikte büyümeyi, mevcut faaliyetlerindeki operasyonel harikalık ve optimizasyon yaklaşımını bir üst düzeye taşımayı hedefliyor. Şişecam’ın güçlendirdiği dijital alt yapısı ve günün gereksinimlerini eksiksiz karşılayan hizmet kalitesi vakit içinde finansal performansına da katkı sunacak. 

 

Anlaşma kapsamında Şişecam ICRON’a başlangıçta yüzde 15,7 ve evreli olarak yapılacak yatırımlarla sonuncu olarak yüzde 33,1 oranında paydaşlık sağlayacak. Şişecam ilerleyen devirde, ICRON’daki toplam hissesini yüzde 49’a kadar yükseltmesine imkan tanıyacak satın alım opsiyon hakkını da elinde bulunduracak. Mutabakat ardından rekabet heyeti onay süreçleri ve başka kapanış süreçlerinin akabinde Şişecam – ICRON paydaşlık süreçleri tamamlanacak.

 

 

Şişecam Hakkında

 

1935 yılında tüm dünyanın hürmet duyduğu küresel önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam dalını kurmak maksadıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir global oyuncudur. Düz cam, cam mesken eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket olan Şişecam, cam konut eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş küresel üretici ortasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya başkanıdır.

Düz camcam mesken eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının muhtaçlıklarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 88 yıllık tecrübe, 24 Bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme seyahatini sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve hayatı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm tecrübe ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. www.sisecam.com.tr

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Sakız Koyunu Çiftliği'nde doğumlar devam ediyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar