DOLAR 32,3280 0.04%
EURO 35,1720 0.66%
ALTIN 2.400,10-0,61
BITCOIN 21798340.07263%
İstanbul
27°

AÇIK

13:09

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Selçuklu’da 2023 Sağlık Hizmetleri yılı oldu

Selçuklu’da 2023 Sağlık Hizmetleri yılı oldu

ABONE OL
25 Aralık 2023 03:24
Selçuklu’da 2023 Sağlık Hizmetleri yılı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Selçuklu Belediyesi, Konya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve hayırseverler işbirliğinde 2023 yılı ilçeye sıhhat hizmetleri noktasında değerli yatırımların kazandırıldığı bir yıl oldu. 

2023 yılı Selçuklu’da sıhhat yatırımları açısından birçok açılış, temel atma ve işbirliği protokollerinin imzalandığı bir yıl oldu. Selçuklu Belediyesi, Konya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve hayırseverlerin katkısı ile ilçenin farklı noktalarında birçok sıhhat hizmeti hayata geçirildi. Bu çalışmalar içerisinde yer alan Aile Sıhhati Merkezi ve 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonları değerli yer tutuyor. Yapılan yatırımlar, ilçenin sıhhat altyapısının güçlenmesine katkı sağlayacak. 

Yıl içerisinde üretimi tamamlanan Bedir Toplumsal Tesisi Aile Sıhhati Merkezi, Selçuklu Aile Gelişim Merkezi, Şehit Yaşar Nuri Küçükkaya Aile Sıhhati Merkezi, 12 No’lu Saliha Hayati Güvenç 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu’nun resmi açılışı gerçekleştirilirken, imali devam eden Toplum Ruh Sıhhati Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi ve üretimi tamamlanıp faaliyete geçmeyi bekleyen Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi ile birlikte Selçuklu Belediyesi 2024 yılında da sıhhat hizmeti faaliyetlerini sürdürecek. 

Bedir Toplumsal Tesisi Aile Sıhhati Merkezi bölgenin sıhhat alanındaki gereksinimini karşılıyor

2023 yılı içerisinde imali tamamlanıp resmi açılışı gerçekleştirilerek hizmete sunulan Bedir Toplumsal Tesisi Aile Sıhhati Merkezi, 4 kattan oluşuyor.  Tesisin bodrum katında 1 adet sığınak ve 1 adet teknik oda yer alıyor. Yer katta Aile Sıhhati Merkezi ve 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu bulunuyor. Aile sıhhati merkezinde 4 adet aile doktor odası, 4 adet hemşire odası, 1 adet bebek ve hamile izlem odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet kan alma odası ve 1 adet de mutfak yer alıyor. Taban katta bulunan 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonunda da acil servis kısmı, işçi odaları, bekleme salonu ve ambulans garajı bulunuyor. Tesisin 1. katında ise Aile Gelişim Merkezi bulunmakta.

Şehit Yaşar Nuri Küçükkaya Aile Sıhhati Merkezi’nin resmi açılışı yapıldı

Şehit Yaşar Nuri Küçükkaya’nın isminin verildiği ve tek katlı olarak inşa edilen aile sıhhati merkezinde her biri 15 metrekare büyüklüğünde 6 adet muayene odası ve 6 adet de aile sıhhati çalışanı odası bulunuyor. Sıhhat merkezinde ayrıyeten 1 adet tıbbi müdahale odası, 1 adet aşılama ve bebek – çocuk izlem odası, 1 adet hamile izlem ve aile planlaması odası, 1 adet emzirme odası ve 1 adet de mutfak yer alıyor. 2023 yılı içerisinde imali tamamlanıp resmi açılışı gerçekleşen merkezde 4 aile doktoru, 4 aile sıhhati çalışanı, 1 yardımcı sıhhat çalışanı ve 1 de hizmetli işçi vazife yapıyor.

12 No’lu Saliha – Hayati Güvenç 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu hizmete açıldı 

Arsası Selçuklu Belediyesi tarafından tahsis edilen ve üretimi hayırsever iş insanı Mehmet Güvenç tarafından yapılan 12 Nolu Saliha- Hayati Güvenç 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu bölgenin sıhhat alanındaki muhtaçlığını karşılayacak. Bu çerçevede faaliyette bulunan 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonunda acil servis kısmı, işçi odaları, bekleme salonu ve ambulans garajı yer alıyor.

Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nin üretimi sürüyor

Selçuklu Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi’ne kazandırılacak olan Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nin üretimi da devam ediyor. Toplum Ruh Sıhhati Merkezi içerisinde 1 adet spor salonu, 4 müşahede ve tedavi odası, 1 psikolog odası, 1 grup odası, 1 toplumsal görüşme odası, 1 kütüphane, 9 atölye, 1 çok maksatlı salon, 1 hekim odası yer alacak. Sağlıklı Hayat Merkezi’nde ise 1 adet çok maksatlı salon, 1 adet röntgen odası, 1 kan alma odası, 1 adet mamografi odası, 1 adet laboratuvar, 2 adet üreme sıhhati ve muayene odası, 1 adet KETEM odası, 1 adet üreme ve KETEM istişare odası, 1 adet USG, 1 adet hamile sınıfı, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet fizikî aktivite koçu, 2 adet sigara bırakma odası, 3 adet fizikî aktivite alanı – fizyoterapist, 1 adet pedagog, 2 adet diyetisyen, 1 adet ağız ve diş sıhhati, 1 adet ergoterapist, 2 adet psikolog, 2 adet toplumsal hizmet odası, 2 adet çocuk gelişim odası ve 1 adet hasta eğitim odası ile vatandaşlara hizmet verecek.

Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi’nin üretimi tamamlandı

Selçuklu Belediyesi tarafından Ardıçlı TOKİ konutlarının yer aldığı alana çok emelli bir tesis olarak kazandırılan Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi bölgenin sıhhat ve toplumsal alandaki kıymetli muhtaçlığını giderecek. İmali tamamlanan ve faaliyete geçmek için gün sayan Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi içerisinde Aile Sıhhati Merkezi, 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi üzere donatılar bir ortada yer alıyor. 2 katlı olarak planlanan tesisin yer katı Aile Sıhhati Merkezi, bodrum katı ise 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi olarak hizmet verecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.