DOLAR 32,4899 0.09%
EURO 34,7120 0.44%
ALTIN 2.472,97-0,53
BITCOIN 1988844-2.55886%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi
  • Haberm
  • Spor
  • Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi

ABONE OL
16 Şubat 2024 15:02
Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü atletleri, antrenörleri ve aileleri Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” programında bir ortaya geldi. 2023 yılında katıldığı Ulusal ve Memleketler arası şampiyonalarda kentimizi ve ülkemizi bir defa daha gururlandıran Selçuklu Belediyespor Kulübü atletleri ve antrenörleri Selçuklu Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Güreş, Halter, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Taekwondo, Bisiklet ve Wushu Kung-Fu branşlarında çaba eden toplam 58 atlet 46 altın, 29 gümüş ve 33 bronz madalya olmak üzer toplam 108 madalya kazanma başarısı gösterdi.

Halter branşında ülkemizi temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Sportmeni Sami Baki Değer, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda Erkekler 96 kiloda kazandığı 3 altın madalya ile Dünya Şampiyonluğu elde etti. Halter branşında bir öteki Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Atleti Ali Oflaz ise +109 kg da Avrupa Şampiyonu olarak ay-yıldızlı bayrağımızı gururla temsil etti. Taekwondo branşında da memleketler arası alanda ülkemizi muvaffakiyetle temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü, Yıldızlar ve Ümitler Avrupa Şampiyonasından iki madalya ile dönmeyi başardı. Ulusal Sportmen Sıla Parıltı Gencer, Ümitler Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya, bir öteki Ulusal Atlet İbrahim Efe Düzel ise Yıldızlar Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Selçuklu Belediyespor Kulübünün en başarılı branşları ortasında yer alan Wushu Kung-Fu branşı ise geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonası’nda toplam 8 madalya kazanarak Avrupa Şampiyonası’na damga vurdu. Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Atletleri, Almina Sarı, Raziye Işık Emekli, Furkan Osman Sayıner, Hayrunnisa Kalay altın madalya, Efnem Gökalp ve Nisa Parıltı Irmak gümüş madalya, Nisa Sarı ise bronz madalya kazanarak tarihi bir muvaffakiyete imza attı.

 

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı,“ Başarılı atletlerimizi, antrenör ve ailelerimizi tebrik ediyorum”

Sözlerine 2023 yılında ulusal ve memleketler arası karşılaşmalarda Dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde eden Balkan ve Türkiye şampiyonlukları yaşayan atletleri, antrenör ve ailelerini kutlayarak başlayan Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı,“Bu başarıda başta spor kulübümüz olmak üzere kulüp liderimizin idarede bulunan arkadaşlarımızın spor müdürlüğümüzde misyon yapan bedelli çalışanlarımızın ve değerli antrenörlerimizin çok büyük emekleri var. Her birine başka ayrı teşekkür ediyorum. Burada tahminen en büyük alkışı ailelerimiz hak ediyor. Çocuklarımızın bu muvaffakiyetindeki en büyük etken bence ailelerimiz gece gündüz demeden çocuklarına takviye oldular onların bu karşılaşmalara katılmaları için çok büyük fedakârlıklar yaptılar ben bu manada bütün ailelerimize ayrıyeten teşekkür ediyorum sağ olun, var olun.” Dedi.
 

“Olimpiyatlara sportmen yetiştireceğiz”

Selçuklu Belediyesi olarak bu vakte kadar spora en büyük pahası verdiklerini söz eden Lider Pekyatırmacı,“Selçuklumuzu sporun merkezi haline getirdik. Bugün baktığımız vakit yaz ve kış spor okullarımızdan son 5 yılda 15 farklı branşta 94 bin 834 öğrencimiz faydalanmış. Tekrar “Üçüncü Sınıflar Yüzme Öğreniyor” projemizde son 5 yılda 7 bin 72 öğrencimize yüzme mahareti kazandırdık. Kısa bir müddet evvel başlattığımız atlet seçme programımızda şu ana kadar 4 bin 600 atletimizin ölçüm testlerini gerçekleştirdik. Yeniden UEFA standartlarında yenilediğimiz Selçuklu Yapay Çim Alanımızla birlikte son 5 yılda 71 adet yapay çim sahayı Selçuklu’muza kazandırdık. 4 okulumuza kapalı spor salonu inşa ettik ve2 okulumuza inşa edeceğimiz kapalı spor salonu ve yapay çim alanların imal çalışmalarında ise sona yaklaştık. Bizim aslında Türkiye örnek olacak en büyük projemiz Selçuklu Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezimiz. Bu merkezimizin temel atma merasimini de Gençlik Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın iştirakiyle gerçekleştirmiştik. Merkezimiz tamamlandığında günde birebir anda bin 500 atletimiz 18 farklı spor branşında spor yapma imkanını bu merkezimizde bulacak. İnşallah bu tesisimizden kaç ulusal atletlerimiz yetişecek. Biz artık kendimize yeni bir maksat koyduk inşallah bu tesisimizden olimpiyatlara atlet yetiştireceğiz.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir'den ekim ayında çiftçilere 156 milyonluk tarımsal destek

“213’ü ulusal sportmen olmak üzere 15 bin 488 lisanslı atletimiz var”

Selçuklu Belediyespor Kulübünün 213’ü ulusal sportmen olmak üzere 15 bin 488 lisanslı atlet sayısı ile bugün Türkiye’nin en büyük ve en kıymetli amatör spor kulüpleri ortasında yer aldığına dikkat çeken  Lider Pekyatırmacı, “Kulübümüz son 5 yılda 135’i altın  85’i gümüş 93’ü bronz olmak üzere toplam  313 madalyayı Selçuklumuza kazandırarak büyük bir muvaffakiyete imza attı. İnşallah bundan sonra da  nice büyük başarılara daima birlikte imza atacağız. Selçuklumuzu ve ülkemizi muvaffakiyetle gururlandıran atletlerimizi ve antrenörlerimizi tekrar tebrik ediyor, kendilerine bundan sonra da üstün muvaffakiyetler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Selçuklu Belediyespor Kulüp Lideri Tezcan:  “Sporun merkezi her vakit olduğu üzere tekrar Selçuklu olacak”

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri olan Selçuklu Belediyespor Kulübünün  2023 yılı içerisinde ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda muvaffakiyet kazanan atletlerine mükafatlarını takdim etmenin gururunu yaşadıklarını tabir eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan: “Kulübümüz Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden bir tanesi ve bunun gerektirdiği  tüm kriterleri taşıyor. Bu hususta öncelikle spor okullarımızdan bahsetmek istiyorum. 2023 yılı içerisinde yaz ve kış periyodu olmak üzere toplam 30 binden fazla atlete eğitim verdik. Olağan biz sayısı süratlice okuyup geçiyoruz fakat 30.000 sahiden çok büyük bir sayı. Konya’da hatta Türkiye’deki birçok ilçenin nüfusundan daha büyük bir sayı. Bu atletlerin bir kısmı da servisle konutlarından alındı ve idmanlardan sonra tekrar servisle meskenlerine bırakıldı. Spor okullarımızda eğitim gören atletlerimizi aşikâr periyotlarda ayrıntılı ölçüm testlerine tabi tutuyoruz. Bu testler kapsamında 15 farklı istasyonda atletlerimizin motorik performans bedellerini ölçüyor ve çıkan sonuçlara nazaran en yetenekli oldukları branşları tespit etmeye çalışıyoruz. Biz de spor okullarındaki çalışmalarda başarılı olan atletlerimizi farklı branşlardaki gruplarımıza yönlendirerek çok önemli bir altyapı havuzu oluşturuyoruz.  İşte bu altyapılardan yetişen 15.488 lisanslı atletimiz, 20 farklı branşta Selçuklu Belediyespor Kulübünün başarısı için ter dökmektedir. Ayrıyeten bu spor atletlerimizin 213 tanesi de ulusal kadrolarda ülkemizi temsil etmişlerdir. Bu sayılar bize gösteriyor ki Selçuklu Belediyespor gerek tesis sayısı bakımından gerekse atlet sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri tabirini ziyadesiyle hak ediyor. Bugün 10 farklı branşta 58 atletimize ve onları yetiştiren antrenörlerimize mükafatlarını takdim edeceğiz. Doğal bu muvaffakiyetler kolay elde edilmiyor. Hepsinin gerisinde çok büyük bir uğraş, hırs ve kazanma azmi var. Ben bugün ödül alacak bütün atletlerimizi ve onları yetiştiren antrenörlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Bu muvaffakiyetlerinin bu muvaffakiyetlerinin kazanmasında emeği geçen öncelikle sportmen ailelerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Onların dayanağı sportmen atletlerimiz için hakikaten çok kıymetli. Ayrıyeten idare şurasında birlikte misyon yaptığımız idare konseyi üyelerimize Selçuklu Belediyesi Spor Müdürümüz ve grubuna kulübümüzün her kademesinde misyon yapan kulüp işçimize de teşekkür etmek istiyorum. Natürel ki spora yaptığı yatırımlarla daima bizi teşvik eden ve bize her bahiste sınırsız dayanak veren Belediye Liderimiz sayın Ahmet Pekyatırmacı’ya  huzurlarınızda şükranlarımız sunuyorum. İnanıyorum ki 2024 yılında da bu başarılarımız artarak devam edecek ve olimpiyatlara atlet yetiştirme maksadına bir adam daha yaklaşacağız.” biçiminde konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Başkan Topaloğlu'ndan öğrencilere mangal partisi

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Ay,“ Bu muvaffakiyetlerde ağır emek var”  

Başarılı sportmenlerin ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda elde ettikleri muvaffakiyetlerinin temelinde ağır bir emek olduğuna vurgu yapan Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Remzi Ay,“ Tabi burada nasıl gelindi? Bu çocuklarımız nasıl şampiyon oldu? İşte bu noktada Selçuklu Belediyespor Kulübümüz bu çocuklarımızı küçük yaşta salonlara, alanlara aldı. Antrenörler nezaretinde gece gündüz demeden idman yaptılar ve Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonu oldular. Bu muvaffakiyetler kolay elde edilmiyor ve nitekim çok büyük özveri ve çalışma istiyor. Buradan tüm antrenörlerimize, salonlarda çalışan arkadaşlarımıza, yönetici arkadaşlarımıza, idare konseyine ve ayrıyeten ailelerimize, anne babalarımıza çok teşekkür ediyorum. Nitekim büyük emekleri var. Kıymetli atlet kardeşlerim bir gün gelecek, sizler de bizim üzere bu buralarda yönetici olacaksınız. İlerde unutamayacağınız tek şey Selçuklu Belediyespor kulübü olacak. Buradaki arkadaşlığınız, birlik ve beraberliğiniz hiçbir vakit unutulmayacak. Ben tüm ailelerimizi, çocuklarımızı spor ile iç içe olmaya,  Selçuklu’nun tesislerinden faydalanmaya davet ediyorum. Buradan Selçuklu Belediye Liderimize, idare konseyine, meclis üyelerimize bu tesisleri, bu hizmetleri sundukları için teşekkür ediyorum. Hepinize hürmetler sunuyorum.” diye konuştu. 

Konya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Şahin; “Bu muvaffakiyetlerde Selçuklu Belediyemizin ilçeye kazandırdığı   35 tesis ve 60 spor salonunun katkısı büyük”

Konya’da spor alanında örnek sportmenlerin yetiştiğini söz eden Konya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdurrahman Şahin; “Selçuklu Belediyespor Kulübümüz, kuruluşundan bugüne kadar Konya sporunun sportif başarılarında 16 bin civarında lisanslı ve 213 ulusal atletiyle Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri haline gelmiştir. Selçuklu Belediyespor Kulübümüzün elde etmiş olduğu bu başarıda Selçuklu Belediye Başkanlığımızın ilçeye kazandırmış olduğu 35 tesis ve 60 spor salonunun katkısının büyük bir etken olduğunu söz etmek istiyorum. Daha yakın bir vakitte Konyamızın yanı sıra Türk sporunun da gelişimine katkı sağlayacak gençlerin spora ilgisini artıracak yeni yeteneklerin keşfedilmesine imkan sağlayacak olan kıymetli bir projeyi Selçuklu Belediye Başkanlığımız hayata geçirmiştir. Sancak Mahallemizdeki 22 bin 858 metrekare bina alanı ve 15 bin 630 metrekare açık saha alanı ile toplam 18 farklı spor branşında spor yapma imkanı sağlayacağı olan Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nin temel atma merasimi Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın da iştirakleriyle gerçekleştirerek daima birlikte büyük bir heyecan ve gururla bu projenin Selçuklu ilçemize katacağı marka kıymetine şahit olduk. Bu tesisin Türkiye’nin sayılı spor tesislerinden biri olacağını ve olimpiyatlara atletler yetiştireceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle Konya sporunun ve atletinin her vakit yanında olan sayın Gençlik Spor bakanımıza, amatör spor kulüplerimizin bedelli yönetici ve atletlerine değerli sportmen velilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bu program vesilesiyle 2023 yılında başarılı olan Selçuklu Belediyespor kulübümüzün atletlerini ve öbür kulüp atletlerimizi, teknik gruplarımızı, sportmen velilerimizi ve emeği geçen herkesi yürekten ve gönülden tebrik ederek muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” formunda konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Antalya Büyükşehir'in spora desteği sürüyor

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya Vilayet Lider Vekili İhsan Yıldırım, AK Parti Selçuklu İlçe Lideri Asım Ceyhan, Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan, Türkiye Judo Federasyon Lideri Sezer Huysuz, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Lideri Oktay Çimen, Konya Vilayet Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdurrahman Şahin,  Konya Amatör Spor Kulüpleri Lideri Remzi Ay, Konyaspor Kulübü Lideri Ömer Korkmaz, evvelki periyot Selçuklu Belediyespor Kulübü Liderleri Mehmet Günbaş, Selçuk Aksoy ve Fatih Yılmaz, belediye meclis üyeleri, lider yardımcıları, sportmen ve aileleri katıldı.

Konuşmaların akabinde başarılı atletlerin mükafatları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Program sportmenler ile çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.