Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Seferihisar fener alayıyla aydınlandı

Seferihisar fener alayıyla aydınlandı

admin admin -
60 0

Seferihisar fener alayıyla aydınlandı

Seferihisar’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayı ile 29 Ekim coşkusu doruğa çıktı. Binlerce Seferihisarlı, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 

 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı tüm Türkiye’de olduğu üzere Seferihisar’da da coşku içerisinde kutlandı. Sabah saatlerinde başlayan kutlamalar, akşam düzenlenen fener alayıyla taçlandı. Seferihisar Belediyesi önünde toplanan 7’den 77’ye binlerce vatandaş, marşlar eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyüşe geçti. Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, Belediye Lider Yardımcıları ve meclis üyelerinin de katıldığı yürüyüş, Seferihisar sokaklarında Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkarttı. Konutlarının balkonlarına ve pencereler çıkan vatandaşlar da bu coşkuya ortak oldu. Seferihisar Belediye Bandosu da, fener alayına çaldığı marşlarla eşlik etti.

 

“COĞRAFYA DEĞİL, CÜRET KADER”

 

Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren fener alayının akabinde bir konuşma Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Coğrafya değil, yürek yazgıdır ve 100 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk ile Anadolu halkı, bunu tüm dünyaya ispat etmiştir. İşte bu yüzden, bizim bahtımız cumhuriyettir. Bizim yazgımız Atatürk’ün yoludur” dedi. Kutlamaların akabinde, “100. Yıl Anıtı”nın  açılışı gerçekleştirildi.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İESOB yönetimi'nden başkan Engin'e ziyaret

İlgili Yazılar