DOLAR 32,2852 -0.09%
EURO 35,1386 0.54%
ALTIN 2.400,47-0,60
BITCOIN 2182565-0.10258%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

SAS’ın MarTech Platformu Üretken Yapay Zeka ile Gücüne Güç Kattı
  • Haberm
  • Gündem
  • SAS’ın MarTech Platformu Üretken Yapay Zeka ile Gücüne Güç Kattı

SAS’ın MarTech Platformu Üretken Yapay Zeka ile Gücüne Güç Kattı

ABONE OL
15 Eylül 2023 10:36
SAS’ın MarTech Platformu Üretken Yapay Zeka ile Gücüne Güç Kattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SAS Customer Intelligence 360 kullanıcılarına sunulan yeni pazarlama asistanı, üretken yapay zeka platformlarının pazarlama faaliyetlerinde etkin bir biçimde kullanılmasını sağlıyor. Pazarlama ve reklam bölümündeki SAS müşterileri, artık üretken yapay zekayı inançla aktifliklerine entegre edebilecek. 

 

 

SAS’ın faaliyetleri pazarlama olan müşterileri artık üretken yapay zekanın (generative AI) gücünden yararlanabilecek. SAS® Customer Intelligence 360, pazarlama planlaması, içerik oluşturma ve seyahat tasarımı üzere faaliyetleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için artık üretken yapay zeka platformlarıyla entegre edilebiliyor. SAS müşterileri, pazarlama planlaması ve kitle oluşturmadan seyahat dizaynına, kanala özel reklam öğesi geliştirmeden raporlama ve ölçümlemeye kadar müşteri bağlantılarının hayat döngüsünün tamamı için üretken yapay zeka marifetlerini kullanabilecek.

 

Pazarlamacılar ve reklamcılar için yeni bir periyot başladı

 

Pazardaki başka birçok tedarikçinin tersine SAS’ın üretken yapay zeka entegrasyon tahlilleri, tek bir üretken yapay zeka modeli sağlayıcısına bağlı bulunmuyor. SAS’ın faaliyetleri pazarlama olan müşterileri, hangi üretken yapay zeka modellerini yapılarına entegre edip kullanacaklarını seçme esnekliğine sahipler. Müşteriler kendi üretken yapay zeka sağlayıcılarını geliştirebiliyor, OpenAI üzere tanınan yapay zeka sağlayıcılarının modellerini ya da açık kaynaklı, özel modelleri kullanabiliyor. Ayrıyeten özel bir entegrasyon tercihinin çizdiği çerçeve içinde hangi yeteneklerin entegre edileceğini ve bunlarla nasıl etkileşime girileceğini, bunların nasıl eğitilip yapılandırılacağını ve pazarlama araçları kullanıcılarına nasıl tanıtılacağını da seçebiliyorlar.

 

SAS Martech Tahlilleri Pazarlama Lideri Jonathan Moran, “Üretken yapay zeka, müşteri etkileşimi pazarlamasına kendi biçimiyle giren heyecan verici bir yetenek. Bu teknolojiyi sorumlu bir halde kullanmak pazarlamacılara vakitlerini, kaynaklarını ve bütçelerini optimize etme gücü veriyor. Pazarlama ve reklamcılık dallarında verimlilik ve aktiflik sağlamak SAS Customer Intelligence 360’ın varlık nedeni. Bu nedenle üretken yapay zekayı sorumlu, sağlam, kollayıcı kalkan üzere tedbirlerle çözümlerimize entegre etmek çok mantıklı” dedi. 

 

Benzersiz entegrasyon özellikleri

 

Üretken yapay zeka, pazarlamacıların pazarlama planları oluşturmalarına ve hedeflenebilecek yeni pazarlar ve kitleler tanımlayıp bunları oluşturmalarına yardım edebiliyor. E-posta yahut tanıtım ya da irtibat metinleri üzere içerikler oluşturabiliyor. Şahsileştirilmiş maksatlar için etkileşim faaliyetlerine hangi demografik, psikografik, davranışsal ve coğrafik değişkenlerin dahil edileceği konusunda teklifler sunabiliyor. Öte yandan, şayet pazarlamacı metin yahut görsel yönerge ya da tekliflerinden şad kalmazsa, bu bilgileri düzenleme yetkisine sahip bulunuyor. Sonuçlar oluşturulduktan, onaylandıktan ve aktifleştirildikten sonra ölçümleme, raporlama ve kurum genelinde demokratikleştirme de mümkün.

 

Platformun çekirdek niteliğindeki entegrasyon yeteneklerinden kimileri şunlar:   

  • Yeni kampanya stratejileri üzerinde beyin fırtınası toplantıları yapmak için SAS platformu aracılığıyla büyük lisan modeli (LLM) sağlayıcılarıyla entegrasyon.  
  • Hedeflenen kitleleri oluşturabilmek için doğal lisan uygulamaları.  
  • Özel modelleri ve bilgi kümelerini kullanarak içerik üretimini hızlandırma.

 

Sorumlu pazarlamanın bir bileşeni olarak üretken yapay zeka

 

Gartner’ın “Predicting How Major Trends Will Shape Marketing’s Future” (Önemli Trendlerin Pazarlamanın Geleceğini Nasıl Biçimlendireceğini Kestirim Etmek) başlıklı yeni raporuna nazaran, kurumsal pazarlama yöneticilerinin %70’i 2025’e kadar pazarlamada etik yapay zeka için hesap verebilirliği en değerli tasa kaynaklarından birisi olarak görüyor. Birebir rapora nazaran, kurumsal pazarlamacıların %80’i 2027’ye kadar yanlış bilgi ve uydurma gereçlerle çaba için özel içerik işlevi edinecek. 

 

Moran, “Bu bilgiler pazarlamacıları güçlendirmek için güvenlik, doğruluk ve dürüstlük unsurlarını göz gerisi etmeden üretken yapay zeka üzere teknolojilerin kullanılmasının hem günümüzde hem de gelecekte işletmeler için en değerli bahis olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

 

SAS Customer Intelligence 360, SAS Veri Ethics (Veri Etiği) platformunun yönergelerine ve rehberliğine çok sıkı bir biçimde uyumlu bulunuyor. 

 

SAS’ın üretken yapay zeka teknolojisini pazarlama faaliyetlerine inançlı ve sorumlu bir formda katılma stratejisinin temelleri şu 3 başlıkta toplanıyor:

  • Veri kapalılığına öncelik vermek: Hassas şirket ve müşteri bilgileri modellerle paylaşılmamalıdır.  
  • İnsan tarafından yapılan nezareti sürdürmek: Yapay zeka tarafından üretilen içerik her vakit beşerler tarafından incelenmeli ve onaylanmalıdır.   
  • Yorumlanabilir ve şeffaf çıktılar oluşturmak: Bir yapay zeka algoritmasının sonuçlarına ve tavsiyelerine nasıl ulaştığı pazarlamacılar için her vakit açık olmalıdır.

 

SAS Hakkında

SAS analitik alanında önderdir. SAS, yenilikçi yazılım ve hizmetlerle dünyanın her yerinden müşterilere datayı zekaya dönüştürmeleri için takviye ve ilham verir. SAS, dünyadaki müşterilerine “THE POWER TO KNOW” anlayışıyla hizmet vermektedir.

SAS ve tüm öbür SAS Institute Inc. eser yahut hizmetleri ABD ve öteki ülkelerde SAS Institute Inc.’in tescilli ticari markaları yahut ticari markalarıdır. ® işareti ABD tescilini gösterir. Başka marka ve eser isimleri ilgili şirketlerin ticari markalarıdır. Telif Hakkı © 2019 SAS Institute Inc. Tüm hakları gizlidir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.