Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. SANKO Holding, Cumhuriyetin 100. yılında Para Milli Okçu Yiğit Caner Aydın’ın ana sponsoru oldu

SANKO Holding, Cumhuriyetin 100. yılında Para Milli Okçu Yiğit Caner Aydın’ın ana sponsoru oldu

admin admin -
65 0

Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından SANKO Holding, Cumhuriyetin 100. yılında manalı bir sponsorluğa imza attı. Holding, mesleğinde dünya şampiyonlukları ve sayısız altın madalyası bulunan Para Ulusal Okçu Yiğit Caner Aydın’ın ana sponsorluğunu üstlendi. 

SANKO Holding, Cumhuriyetin 100. yılında Para Ulusal Okçu Yiğit Caner Aydın’ın ana sponsoru oldu.  Sponsorluğun imza merasimi Yiğit Caner Aydın ile SANKO Holding İdare Heyeti Lideri Adil Sani Konukoğlu, SANKO Holding yöneticileri, Türkiye Ulusal Paralimpik Komitesi Lideri Dr. Av. Murat Aksu, Türkiye Okçuluk Federasyonu Para Okçuluk Branş Lideri Metin Gazoz, Okçular Vakfı Spor Kulübü Lideri Muhammet Bakırcı’nın iştirakleriyle gerçekleşti. 

 

Aydın: “Ülkemizin dev bir sanayi kuruluşunun beni desteklemesinden büyük onur duydum”

SANKO Holding ana sponsorluğu imza merasiminde konuşan Para Ulusal Okçu Yiğit Caner Aydın, “2015 yılının sonuna yanlışsız, babamın çalıştığı yerde tanıştığı ulusal okçu Naci Yenier ile idman alanında buluşarak yaptığı atışları izlemeye bir arkadaşımla birlikte gitmiştim. Soğuk bir havada tek başına 50 metreden atışlar yapıyor ve okların birçoklarını maksadın ortasındaki sarıdan vuruyordu. Onun bu kadar uygun atışlar yapması bana içimden “Okçuluk galiba çok kolay bir spor, ben yapsam herhalde birkaç ayda hepsini 10’dan vururum” dedirtmişti. Her şey bu türlü başladı ve süratli bir biçimde dünya şampiyonluğu da dahil olarak birbirinden kıymetli başarılarla devam etti. Bugün de SANKO Holding’le başlayan iş birliğimiz ile önümüzdeki karşılaşmalara çok daha büyük bir öz inanç ile hazırlanacağım. SANKO üzere ülkemizin dev bir sanayi kuruluşunun amatör sporlara, bilhassa de paralimpik sporlara takviye olması az rastlanır bir durum. Bu iş birliğinden ötürü büyük memnunluk ve onur duyuyor, SANKO Holding İdare Heyeti Lideri Sayın Adil Sani Konukoğlu başta olmak üzere bu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Deniz Küreği Türkiye Kupası'nda Kazanan Ekipler Belli Oldu

 

Konukoğlu: “Cumhuriyetimizin 100. yılında bu pahalı iş birliğinden gurur duyuyoruz”

SANKO Holding olarak, Cumhuriyetin 100. yılında Dünya Şampiyonu Yiğit Caner Aydın’a sponsor olmanın gururunu yaşadıklarını tabir eden SANKO Holding İdare Konseyi Lideri Adil Sani Konukoğlu, “119 yıldır toplumumuza karşı olan sorumluluğumuzun şuurunda katma paha yaratacak çalışmalar yürütme çabamız hiç azalmadı, tersine artıyor. Eğitimde, kültür-sanat alanında ve sporda bilhassa gençlere katkısı olan projelere öncelik veriyoruz. Bugün de genç bir dünya şampiyonuna sponsor olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Sevgili Yiğit Caner’in gösterdiği yılmazlık, çalışkanlık ve umut hepimiz için kıymetli kıymetleri oluşturuyor. İş birliğimiz müddetince Yiğit Caner’in ülkemizi muvaffakiyetle temsil edeceğine, Cumhuriyetimizin 100. yılında da ülkemize şampiyonluklar getireceğine gönülden inanıyorum” dedi. 

 

“Gençlere katkı sunmak önceliğimiz”

Gençlere verdikleri pahası tabir eden Konukoğlu şöyle devam etti, “TEKNOFEST’in dört yıldır ana sponsoruyuz. Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması’nı düzenledik. Dört yılda 35 binin üzerinde grubun yarıştığı Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışı ile toplumda teknoloji ile bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, öğrencilerin fikirlerine, üretimlerine katkıda bulunabilmek için motivasyon seviyelerini artıracak bu kıymetli tertipte güçlerini desteklemeyi hedefledik. Ulusal teknoloji atağı yolunda gençliğin gücünü desteklemeye devam edeceğiz. Eğitim alanında gençlerimize dayanağımız Sani Konukoğlu Vakfımız aracılığıyla devam ediyor. Her yıl olduğu üzere bu yıl da bin 500 öğrenciye karşılıksız burs dayanağı ve okul ve giyecek gereksinimleri için dayanak olduk. Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimleri her şeyin önünde geliyor.” 

 

SANKO Holding’in spora dayanağı kurulduğu günden bu yana devam ediyor

Başta Gaziantep olmak üzere sıhhat, spor, eğitim ve kültür alanlarında yarar sunan projelere imza atan ve gençlerin düzgün yetişmesini amacıyla ülkenin geleceğine yatırım yapan SANKO Holding, sporun toplum üzerindeki müspet tesirlerinin farkında olan bir kurum olarak, sporu ve atletleri destekleyen proje ve faaliyetler yürütüyor. Gaziantep Futbol Kulübü üzere muhteşem ligin başarılı kadrolarından birinin SankoSpor ismiyle birinci kurucularından olan şirket, SANKO Okulları’nda spor alanında dünya derecesi alan başarılı öğrenciler yetiştiriyor. Birebir vakitte Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi’nin geçtiğimiz yıl açılışını yaptı. SANKO Holding, spora verdiği dayanağı Para Ulusal Okçu Yiğit Caner Aydın ana sponsorluğu ile devam ediyor. 

İlginizi Çekebilir;  Bayrampaşa Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı satranç turnuvası düzenliyor

 

Yiğit Caner Aydın rekorlara doymuyor

2013 yılında başına gelen bahtsız bir kazayla omurilik felci geçiren Yiğit Caner Aydın, daha evvel hiç okçuluk yapmamış olmasına karşın, yalnızca dört yıl üzere kısa bir müddette 2017 yılında Pekin’de düzenlenen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda birinci sefer Türk Ulusal Takımı’na dâhil olma başarısı gösterdi. Yiğit Caner Aydın’ın 2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil ederek ikinci bir şampiyonluk daha kazanmayı hedefliyor.

2016 yılında tavsiye üzerine okçuluğa başlayan Aydın, Paralimpik okçuluk yarışlarında W1(Ağır Engelli) kategorisinde yarışıyor. Birinci katıldığı ulusal müsabakalarda iki yıl üst üste Türkiye 3.sü olan Aydın, akabinde Ulusal Kadro kamplarına davet edildi. 2017 yılında Pekin’de düzenlenen Paralimpik Okçuluk Dünya Şampiyonası takımına seçilerek birinci sefer ülkesini temsil etme başarısı gösterdi. Dünya Şampiyonası’nda kadro olarak dünya şampiyonluğuna ulaştı. Kişisel kategoride dünya şampiyonasını 4. olarak tamamladı. 2019 yılı mayıs ayında İtalya’da düzenlenen Avrupa Kupası 1. Ayak turnuvasında hem kişisel hem de ekip atışlarında şampiyon olarak müsabakayı 2 altın madalyayla bitirdi. Tekrar 2019 yılının haziran ayında Hollanda’da düzenlenen Paralimpik Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Ulusal Grup olarak üst üste 2. dünya şampiyonluklarını kazandılar. 

2022 yılı şubat ayında Dubai’de düzenlenen Dünya Para Okçuluk Şampiyonası’nda ferdî kategoride birinci ferdi dünya şampiyonluğunu kazanan Aydın, tıpkı yarışta birinci sefer düzenlenen çiftler kategorisi formatında kadro arkadaşı Nihat Türkmenoğlu ile birlikte dünya şampiyonluğuna ulaşarak toplamda iki altın madalyayı ülkemize kazandırdı. Aydın, tıpkı yılın ağustos ayında da Roma’da düzenlenen Avrupa Para Okçuluk Şampiyonası’nda sıralama atışları sonucunda birinci kere memleketler arası bir müsabakada sıralama birinciliği elde etti. Sıralama tipinde karışık ekip kategorisinde Fatma Danabaş ile dünya rekorunun sahibi oldular. Eleme atışlarının akabinde ferdi kategoride gümüş madalya alan Aydın, çiftler kategorisinde de altın madalyanın sahibi oldu. Aydın son olarak, Konya’da beşincisi düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları’nda birinci kere yapılan Para Okçuluk branşında ferdi kategoride altın madalya kazandı. 

İlginizi Çekebilir;  Drift Sezonuna Görkemli Açılış

 

Türkiye’nin tekerlekli sandalye kullanan birinci televizyon programı sunucusu

Yiğit Caner Aydın, S Sport’ta yayınlanan Premier Panorama programını sunarak, Türkiye’nin tekerlekli sandalye kullanan birinci televizyon programı sunucusu oldu. Aydın bu programda Premier Lig’de haftanın gollerini, özetlerini, maçların unutulmaz anlarını ve ligin geçmişini yayınlayan programın anonslarını yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar