Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Sağlık yönetiminde yaz aylarının etkisi ve bölgesel incelme konuşuldu

Sağlık yönetiminde yaz aylarının etkisi ve bölgesel incelme konuşuldu

admin admin -
165 0

Sağlık idaresinde yaz aylarının tesiri ve bölgesel incelme konuşuldu. 

Yenilikçi tıp uygulamalarıyla sıhhat kesiminde paha yaratan Infinity Regenerative Clinic, özel bir davet gerçekleştirdi. IRC Medikal Yöneticisi Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver moderatörlüğünde gerçekleşen davette Genetik & Kök Hücre Koordinatörü Dr. Elif İnaç da konuşmacı olarak yer aldı.

Hemen çabucak hepimizin gündeminde yer alan “Yaz mevsiminde sıhhat idaresi ve bölgesel incelme” konusunu işleyen aktiflikte, yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde sıhhat idaresinde dikkat edilmesi gereken ögeler, yanlışsız bilinen yanlışlar ve tıbbın sunduğu tahliller konuşuldu. Ayrıyeten bilhassa bayanların en çok merak ettiği “bölgesel incelme” konusu da ele alınarak hedeflenen bölgelerde tesirli sonuçlara ulaşmak için yapılması gerekenlere değinildi.

İş ve cemiyet hayatından kıymetli isimlerin katıldığı davette Meltem Kazaz, Pınar Hotiç, Müge Sırmabıyık, Candice Roelens, Hande Yurttaş ve Carolin Almozlino üzere tanıdık simalar da yer aldı. Bütüncül ve şahsileştirilmiş tıbbi uygulamaların ömrü güzelleştireceği temeliyle yaz mevsimine özel tavsiyelerde bulunan IRC Medikal Yöneticisi Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver “Kıştan yaza geçerken beden, adaptasyon sürecine gereksinim duyar ve sağlıklı olma hali, mevsimlere nazaran bile değişkenlik gösterir. Bedenin düzgün halinin korunabilmesi için dönemsel olarak dikkat edilmesi gereken formüller vardır. Bilhassa yaz mevsiminde bağışıklık sistemi etkilenerek mevsimsel hastalıklar ortaya çıkar. Şahıslar yaz aylarında ısınan havalardan olumsuz etkilenmemek için bu periyotta beslenmesine itina göstermeli, tuz tüketimini sonlandırmalı ve bol ölçüde sıvı tüketmelidir. En büyük organımız cildimiz için kesinlikle uygun güneş koruyucuyu kullanmalı ve en tehlikeli olduğu bilinen 11.00 ve 13.00 saatleri ortasında güneş ışınlarına direkt maruz kalmamalıyız. Alkol ve sigara tüketimine sonlandırmalar getirerek bedende yaratığı toksik etkiyi minimuma indirmeyi amaçlamalıyız. Tüm bu noktalara dikkat ederek tıbbın sunduğu tahlillerden faydalanabilir ve yenileyici uygulamalarla bedenin bağışıklığını güçlendirebiliriz.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Memorial'da Görev Değişimi… Yeni CEO Bora Uludüz Oldu

Bölgesel İncelme Yanlışsız Formda Uygulanırsa İstenilen Sonuçlar Elde Edilebiliyor 

Genetik&Kök Hücre Koordinatörü Dr. Elif İnaç ise bilhassa bölgesel incelme konusuna değinerek “Yaz mevsimine hepimiz incecik ve fit bir bedenle girmek istesek de bazen diyete ve antrenmana karşın bu mümkün olmuyor. Bu noktada bölgesel incelme imdadımıza koşuyor ve yanlışsız uygulamalar yapıldığı takdirde istenilen sonuçlar elde edilebiliyor. Bölgesel incelmede en sık Cryo lipoliz, mezoterapi ve ESWT üzere prosedürleri tercih ediyoruz. IV terapi ile de bu metotları destekliyoruz. Bölgesel incelme uygulamalarının prosedürleri şahıstan bireye değişse de genel olarak herkese uygulanabiliyor. Burada değerli nokta ise bölgesel incelme uygulamalarının hangi hastalara uygun olup olmadığının hasta özelinde değerlendirilmesidir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar