DOLAR 32,5202 0.16%
EURO 34,8863 0.37%
ALTIN 2.480,450,75
BITCOIN 0%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı
  • Haberm
  • Spor
  • “Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı

ABONE OL
9 Mart 2024 13:48
“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru Pepsi’nin, Türkiye Spor Müellifleri Derneği (TSYD) iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” bu yıl, “Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi” ismiyle sarsıntı bölgesindeki genç futbolcular için hayata geçti. 

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi”nin birinci buluşması, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Lider ve TSYD İdare Konseyi Üyesi Ahmet Fisunoğlu’nun yanı sıra Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, eski ulusal futbolculardan Ümit Karan ve altyapı öğrencilerinin iştirakiyle Hatay’da gerçekleşti. 

Deprem bölgesinde spor ve futbol aracılığıyla moralleri yükseltmeyi ve umutları yeşertmeyi amaçlayan Pepsi, Atakaş Hatayspor’un akabinde yeniden bölgenin esaslı kulüplerinden Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’nin U19 Seçkin A ve B gruplarına da maddi takviye sağlayacak. Projenin Hatay’dan sonraki durağı ise Adana olacak.

PepsiCo’nun içecek kümesi markalarından Pepsi’nin Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” bu yıl, “Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek” ismiyle zelzele bölgesine yönelik bir açılımla hayata geçti. Bölgede 16-19 yaş kümesinin yer aldığı U19 Seçkin A ve Seçkin B ekipleri; Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’ye verilen takviyeyle eksik materyal alımı, saha tamiri üzere kulüplerin muhtaçlıklarının karşılanmasına da katkı sağlanacak. Proje, tıpkı vakitte zelzele felaketinin yaşandığı bölgede, gençlerin moralini ve umudunu yükseltilmeyi amaçlıyor.

Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi”nin birinci buluşma durağı Hatay’dı. Atakaş Hatayspor U19 takımında bulunan genç atletlerin iştirakiyle gerçekleşen buluşmada, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı ÖnderTSYD’yi temsilen Lider Oğuz Tongsir ismine, TSYD İdare Konseyi Üyesi Ahmet FisunoğluPsikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Türk futbolunun unutulmaz iki ismi Volkan Demirel ve Ümit Karan katıldı.

İlginizi Çekebilir;  Çiğli'de Cumhuriyet Coşkusu Melek Mosso ile Zirve Yaptı

Spor öncelikli sorumluluk alanlarımızdan biri

Açılış konuşmasını yapan PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Önder, Pepsi’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne erkekler ve bayanlarda verdiği takviyesi hatırlatarak, “İşimizi en düzgün halde yaparken toplumsal sorumluluk projelerimizle de kıymet yaratmaya, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmaya öncelik veriyoruz. Spor bizim için öncelikli sorumluluk alanlarımızdan biri” dedi.

“Spor üzerinden toplumsal yarar yarattığımız çalışmalar ortasında “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” projesi bizim için çok değerli ve değerli” diyen Aslı Önder şöyle devam etti: “Futbolun uygunlaştırıcı gücünden hareketle ‘Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projemizi hayata geçirdik. Futbol ömürlerinin şimdi başında olan gençler, bu seminerlerde yıldız bir futbolcu olabilmek için ne yapmaları gerektiğini öğreniyor ve uzmanlar tarafından yönlendiriliyor. Bu süreçte meslek tavsiyelerinin yanı sıra genç futbolseverlerin kendi vücutlarını tanımaları ve sürdürülebilir bir formda meslek seyahatine devam etmeleri de çok kıymetli. Bu nedenle, seminerleri çok taraflı olarak hayata geçiriyoruz.”

Bu yıl “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri”nin “Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi” ile sarsıntı bölgesinde yapılacağını vurgulayan Aslı Önder şunları söyledi:

“Projemizle 6 Şubat’ta tüm Türkiye’yi ıstıraba boğan ve ağır bir felaket yaşayan bölgenin futbola meraklı gençlerine biraz da olsa moral vermiş, umutlarının yeşermesine katkı sağlamış olacağız. Tıpkı vakitte, seminerlere paralel bir biçimde Pepsi olarak bölgenin esaslı futbol kulüplerinin de yanında olmak istedik. Bu kapsamda Hatayspor, Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’nin U19 Seçkin A ve B takımlarına maddi takviye sağlayacağız. Biz bölgenin moralinin tekrar yükseltilmesinde, sporun ve futbolun kıymetli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu bakımdan bölge kulüplerine takviyemizi sürdüreceğiz.”

Rol model oluşturmalarına öncülük edecek

Seminerde konuşan TSYD İdare Heyeti Üyesi Ahmet Fisunoğlu, “Sporun üniversal lisanında umut, uğraş, birliktelik vardır. Bizler de Pepsi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile bölge halkının spor ve futbol aracılığı ile zelzelenin yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışacağız. Gençlerimizin yaşadığı meseleleri aşma konusunda sporun onlara bir destek noktası olmasını ümit ediyoruz. Bu seminerlerin, çocuklarımızın önlerinde rol model belirlemeleri ismine değerli bir misyonu olduğunu düşünüyoruz. Ayrıyeten bu buluşmaların, atletlerin sahanın içinde oldukları kişi ve olmak istedikleri kişi ortasındaki yolu en süratli biçimde yürümeleri için değerli katkılar sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Nevşehir Belediyesi: Yaz Spor Okulları İçin Kayıtlar Başladı

Travmadan çıkmanın en kıymetli yolu dayanışma

Daha sonra Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan gençlere hitap etti. Tezcan, sarsıntı bölgesinde travma yaşayan gençleri motive etmeye odaklı sunumunda, “Travmadan çıkmanın en değerli yolu birbirinize tutunmak ve dayanışma” dedi. Birinin elini tutmanın, birine sarılmanın ne kadar değerli olduğunu, tek başına başarılı olunamasa da grup içinde başarılı olmanın, birlikte başarmanın ve bu paylaşma hissinde yetişmenin yararlı bir insan olmayı sağladığını vurguladı. Sporun düzgünleştirici gücünün tüm bu süreçteki tesirine değindi. 

Tezcan ayrıyeten, bedenimizi tanıma, sürdürülebilir spor performansı için gereken ögeler, beslenme, idman, teknik, taktik, uzun bir spor hayatı için sakatlanmayı önlemek, kendini sakatlama ihtimalleri, rakibi sakatlama faktörleri, sakatlanmayı tedbire teknikleri ve centilmenlik başlıkları altında kıymetli bilgiler verdi. 

Sporun uygunlaştırıcı gücüne inanıyoruz 

Buluşmaya online olarak katılan Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel ise, “Geleceğe Umut Olmak” içerikli konuşmasıyla kendi spor ve futbol ömründen anıları ve çıkardığı dersleri gençlerle paylaştı. Kelamlarına, “Yaşadığımız sarsıntı felaketinde kayıplarımızın yerini doldurabilmek mümkün değil. Lakin geleceğe umut olmak için birinci andan beri canla başla gayret ediyoruz. Sporun güzelleştirici gücüne inanıyoruz” sözleriyle başlayan Demirel şöyle devam etti: “Hep bir arada el ele vererek gençlerimiz için yeterli bir gelecek sunmak istiyoruz. Burada yapılan katkıların da bu emelimize en yeterli biçimde hizmet edeceğinin farkındayız. Bölge halkının da en büyük gereksinimlerinden biri; geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak bu tıp projelerdir. Tahminen bugünden yarına değil ancak gelecekte dönüp gerilerine baktıklarında ‘İyi ki…’ diyecekleri takviyeleri onlara sağlamak en büyük mutluluğumuz olacaktır.” Volkan Demirel konuşmasında profesyonel bir atletin meslek seyahatinde dikkat etmesi gereken noktalara da dikkat çekti.

Birbirinize takviye olmayı ihmal etmeyin

İlginizi Çekebilir;  Nissan Formula E takımı üst üsüte 2.kez podyumda

Buluşmaya katılan eski ulusal futbolcu Ümit Karan da “Kendinize inanın ve güvenin” diyerek futbolsever gençlere seslendi: “Başarı, daima çalışma ve gayret gerektirir. Gelecek sizlerin ve amaçlarınıza ulaşmak için her gün azimle çalışmalısınız. Kendinizi geliştirmek için disiplinli olmanız ve kendinize güvenmeniz, inanmanız gerekiyor. Muvaffakiyete ulaşmak için makul amaçlar belirlemek kıymetlidir. Kısa vadeli ve uzun vadeli gayeler koymak sizi birinci andan itibaren fark edilen, dikkat çeken kişi haline getirecektir. Vakit zaman başarısızlıklar da olabilir fakat bunlardan ders çıkarmanız ve daha güçlü bir biçimde geri dönmeniz gerekiyor” dedi. 

Galatasaray’ın unutulmaz isimleri ortasında yer alan Ümit Karan, Pepsi ve TSYD iş birliğiyle gerçekleştirilen aktiflikte bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu belirterek geleceğin yıldızlarına herkesin takviye vermesi gerektiğini belirtti.

Seminerde Real Madrid’in Brezilyalı yıldız futbolcusu Vinicius Junior ile yapılan bir görüntü çekimi de iştirakçi gençlere gösterildi. Sinemada yıldız futbolcu, genç futbolculara sevgi ve dayanak iletisini iletti.

Genç sportmenlerin ilgiyle izlediği seminerde soru karşılık oturumları da canlı bir sohbet ortamında gerçekleşti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.