Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Osmangazi’de hijyenik kurban kesimi

Osmangazi’de hijyenik kurban kesimi

admin admin -
147 0

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde vatandaşlar, kurban ibadetlerini Osmangazi Belediyesi tarafından 24 farklı noktada hazırlanan kurban kesim yerlerinde inançlı ve hijyenik bir ortamda yerine getirdi. Belediye grupları, kesim yerlerinde anında paklık çalışması yaparak makus imajların oluşmasına müsaade vermedi.

Vatandaşların kurban vecibelerini sağlıklı ve inançlı bir ortamda yerine getirebilmeleri için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Osmangazi Belediyesi, çalışmalarını bayram müddetince 7/24 sürdürecek. Bayram namazının akabinde kurban kesim noktalarına giden vatandaşlar, büyük bir coşku içinde ibadetlerini yerine getirmeye başladı. Osmangazi genelinde Veysel Karani Çağdaş Kurban Satış Tesisi başta olmak üzere 24 farklı noktada bulunan çağdaş pazar alanları kurban kesim yeri olarak düzenlenirken, vatandaşlar inançlı ve pak bir ortamda kurbanlarını kesme imkânı buldu.

 

Kesim yerlerinde anında temizlik 

Vatandaşların kurban kesiti sırasında hiçbir olumsuzluk yaşamaması için tüm imkânlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, bilhassa kesim alanlarındaki paklığa büyük itina gösteriyor. Kesim yerlerine musluklar yerleştirilerek vatandaşların su gereksinimleri giderilirken, pazar alanlarında hazır bekletilen su tankerleri de kısımlar sırasında sık sık yıkama çalışması yaptı. Paklık İşleri Müdürlüğü takımları, çöp konteynırları ile kurban atıklarını topladı. Vatandaşlara kurban atıklarını koymaları için çöp poşetleri de dağıtan takımlar, belirlenen noktalar dışında kurban kesmemeleri konusunda ikazlarda bulundu.

 

Vatandaş hizmetten memnun 

Bayram namazını kıldıktan sonra ilçede belirlenen kesim yerlerine giden vatandaşlar, kurbanlarını pak ve tertipli bir ortamda kestiklerini belirterek, hizmetlerinden ötürü Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ve belediye takımlarına teşekkür etti. Kesim yerlerinde her türlü muhtaçlıklarının karşılandığını tabir eden vatandaşlar, “Daha evvel sokak ortalarında, makûs bir ortamda kurban kesiyorduk. Artık ise kapalı pazar alanında tertemiz bir halde kurbanlarımızı kesme imkanı buluyoruz. Kesim sırasında gereksinimimiz olan, su, elektrik, poşet, konteynır üzere her türlü hizmet sağlanıyor. Belediye vazifelileri, kesim sırasında daima paklık çalışması yapıyor. Bizlere bu türlü hoş bir ortamı hazırlayan ve ibadetimizi rahat bir formda yerine getirmemizi sağlayan bütün yetkililere teşekkür ediyoruz.” diyerek hislerini lisana getirdi.

İlginizi Çekebilir;  Dark Web'de Geçmiş Yılın Trendleri ve 2024'e Dair Öngörüler

 

Dündar: “Tüm imkânları seferber ettik”

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar da vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve inanç içerisinde geçirmeleri için her türlü önlemi aldıklarını belirterek, bayram mühletince 24 farklı kesim noktasında bin 150 işçi ve 133 araçla vatandaşların hizmetinde olacaklarını söyledi. Zabıta, Paklık İşleri, Etraf Müdafaa ve Denetim, Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü gruplarının mesai gözetmeksizin hizmet vereceğini tabir eden Lider Dündar, “Kestiğimiz kurbanları Allah kabul etsin. Osmangazi Belediyesi olarak bayram müddetince tüm imkânlarımız ile vatandaşlarımızın yanındayız. Takımlarımız, rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için mesai gözetmeksizin vatandaşımızın hizmetinde olacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu yıl da bayramın huzur ve inanç içinde geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Osmangazi’de kurban kesim yerleri 

Osmangazi’de yaşayan vatandaşlar kurbanlarını kesebilecekleri yerler şöyle: Veysel Karani, Geçit Pazarı, Bağlarbaşı, Kükürtlü, Yeşilova, Emek, Dikkaldırım, Küçükbalıklı, Hamitler, Doğanevler, Alacahırka, Sırameşeler, Yunuseli, Geçit Hayvan Pazarı, Çirişhane, Soğanlı, Yenibağlar, Hürriyet, Ziraat Pazarı, Panayır, Yenikent Pazar Alanı, Yunuseli/Akyıldız, Alemdar Semt Pazarı, Demirtaş Pazar Alanı Vatandaşların bayram müddetince gereksinim duymaları halinde 444 16 01 ve 270 70 88 telefon numaralarını arayarak yardım isteyebilecekleri belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar