Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Miniklerin ilk mezuniyet heyecanı

Miniklerin ilk mezuniyet heyecanı

admin admin -
164 0

Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi ve Çamlıca Kreşi öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.

6 yaş kümesindeki öğrenciler düzenlenen merasimde keplerini havaya fırlatarak hayatlarındaki birinci mezuniyet sevincini aileleri ile birlikte kutladılar. Nilüfer Belediyesi bünyesindeki kreşlerde bir eğitim periyodu daha tamamlanırken, alt sınıflar bir üst sınıfa çıkmanın, 6 yaş kümesi çocuklar da mezun olmanın heyecanını yaşadı.

Eğitim devrinin tamamlanması nedeniyle Altınşehir Gençlik Merkezi’nde merasim düzenlendi. Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer’in de katıldığı merasimde minik öğrenciler kadar aileleri de heyecanlıydı. Merasimde konuşan Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Sibel Özer, Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi ile Çamlıca Kreşi’nde özgüvenli, yaratıcı, okumayı ve öğrenmeyi seven, her vakit merak eden, sorgulayan çocuklar yetiştirmeyi emel edindiklerini söyledi. Özer , “Eğitim periyodu boyunca kreşlerimizde çocuklarımız için İngilizce, halk dansları, cimnastik, satranç, kodlama ve fotoğraf atölyesi üzere etkinlikler düzenleyerek onların çok istikametli gelişmelerine takviye verdik” diye konuştu.

Kreşten mezun olan öğrencileri kutlayan Özer, “Bugün 6 yaş kümesini ilköğretime uğurluyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yolları açık olsun. Küçük yaş kümesindeki öğrencilerimiz de bir üst sınıfa geçti. Onlara da yeni devirde şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. Velilerimize, kreşteki öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza da farklı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Törende öğrenciler, yaş kümelerine nazaran farklı başka şovlar sahneledi. Türkçe ve İngilizce müzikler söyleyen minikler, izleyenlerden büyük alkış aldı. Merasimin sonunda 3 4 ve 5 sınıf öğrencileri karne alırken, mezun olan 6 yaş kümesi öğrencileri de keplerini havaya fırlatarak birinci mezuniyetlerini yaşamış oldu. Çocuklarının birinci mezuniyetlerine şahit olan aileler de merasimde duygusal anlar yaşadı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye "Sağlık Farkındalığı Ayı" Etkinlikleriyle Sağlıklı Yaşamı Destekliyor

İlgili Yazılar