Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden geleceğin kadın mühendislerine mentorluk desteği

Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden geleceğin kadın mühendislerine mentorluk desteği

admin admin -
166 0

Mercedes-Benz Türk’ün ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı çerçevesinde eğitim gören öğrenciler, mentorları olan şirket yöneticileriyle bir ortaya geldi. İstekli olarak mentorluk yapan Mercedes-Benz Türk yöneticileri bu özel buluşmada, bilgi, tecrübe ve tavsiyelerini geleceğin bayan mühendislerine aktarma fırsatı buldu.

Türkiye iktisadına 1967’den beri katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk, eğitim ve fırsat eşitliğine yönelik burs ve gelişim programlarıyla da gelecek jenerasyonların güçlenmesi için birbirinden başarılı projelere imza atıyor. Bu projelerin en kıymetlilerinden biri olan ve Mercedes-Benz Türk’ün Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile iş birliği içinde sürdürdüğü ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı Türkiye’nin dört bir yanından gelen bayan öğrencilere dayanak olma emeliyle başlatıldı.  Bu yıl birinci mezunlarını verecek olan ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı çerçevesinde eğitim gören öğrenciler,  mentorları olan şirket yöneticileri ile bir ortaya geldi. 

Şirket içinde istekli olarak mentorluk yapan Mercedes-Benz Türk yöneticileri bu özel buluşmada, bilgi, tecrübe ve tavsiyelerini geleceğin bayan mühendislerine aktarma fırsatı buldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar, Sanayi, Makine ve Elektrik-Elektronik üzere mühendislik kısımlarında okuyan öğrenciler, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programına dâhil oldukları sürece Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden mentorluk alabilecekler. 

Mezuniyet yolunda ilerleyen ve birinci gününden itibaren dahil oldukları bu program sayesinde kendilerini bir çok alanda desteklenmiş hissettiklerini belirten öğrenciler, Mercedes-Benz Türk bünyesinde CEO ofis dahil bir çok departmanda staj yapma fırsatı buldu. Ayrıyeten uzmanlık ve şahsî gelişime dair farklı eğitim alma bahtı yakaladı ve şirketin sponsor olduğu kültürel ve sanatsal aktiviler üzere bir çok aktifliğe katıldı.

 

Mühendisliğin Yıldızları programı bu yıl birinci mezunlarını verecek 

Mercedes-Benz Türk’ün gereksinim sahibi, başarılı ve mühendislik okuyan bayan öğrencileri desteklemek maksadıyla 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile başlattığı ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı kapsamında öğrencilere burs ve gelişimleri için dayanak veriliyor. Program kapsamındaki öğrenciler staj mühletleri boyunca, şirket çalışanlarına verilen uzmanlık eğitimlerinden yararlanacaklar. Birebir vakitte şahsî gelişim eğitimleri ve şirketin kültür-sanat aktivitelerine de katılan öğrenciler, burs koşullarını sağladıkları takdirde hazırlıktan mezuniyete kadar programa dâhil oluyor. 2’nci sınıf sonunda yaz stajı, son sınıfta uzun devir stajı yapabiliyorlar. ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı kapsamında Erasmus’a gitmek isteyen öğrencilere iştirak takviyesi sağlanıyor. Programla Mercedes-Benz Türk’ün çeşitlilik programı çerçevesinde bayan mühendis istihdamının da artırılması hedefleniyor. 

İlginizi Çekebilir;  Ulu Motor'dan cazip kredi kampanyası

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar