Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Menemen 100. yılı Ajda Pekkan ile kutlayacak

Menemen 100. yılı Ajda Pekkan ile kutlayacak

admin admin -
68 0

MENEMEN 100. YILI AJDA PEKKAN İLE KUTLAYACAK 

 

 Menemen Belediyesi Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü çok özel etkinliklerle kutlayacak. Aktifliklerin tepe noktası ise Süperstar Ajda Pekkan’ın Menemenliler ile birlikte en hoş müziklerini Cumhuriyet için söyleyeceği konser olacak. Cumhuriyet kutlamalarına değinen Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “İlçemiz için yaptığımız yüz akı projeleri yüzüncü yılda unutulmaz bir aktiflikle perçinliyoruz.” dedi.

 

 Cumhuriyetimizin 100. yılı, Menemen’de bu yıl bir öteki hoş kutlanıyor. İlçede konutlara ve iş yerlerine asılmak üzere tam 100 bin adet Atatürk fotoğraflı bayrak dağıtılırken, vatandaşların bayrakları asmalarıyla birlikte, kırmızı beyaza bürünen ilçe şimdiden Cumhuriyet coşkusu gelincik tarlası misali yaşamaya başladı. Bayraklarla süslenen ilçede 100. yıl coşkusu ise 29 Ekim Pazar günü doruğa ulaşacak. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan önderliğinde Menemenliler ellerinde meşaleler ve dövizlerle birlikte bando eşliğinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirecek. 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ismi verilen yürüyüş, Menemen Stadı önünden başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda sn bulacak. Kortejin son durağı olan Cumhuriyet Meydanı’nda ise Türkiye’nin “Süperstar”ı Ajda Pekkan’ın sahne almasıyla birlikte bayram coşkusu tepeye çıkacak. Pekkan en hoş müziklerini Menemen ve Cumhuriyet için söyleyecek. Ayrıyeten Menemen’in yedi farklı noktasında havai fişek gösterisi gerçekleştirilerek görsel şölen yaşatılacak. 

 

 Aydın Pehlivan’dan 29 Ekim iletisi: 

 

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl çok farklı bir heyecan yarattığını, 100. yıl coşkusunun Menemen’i sardığını söyleyen Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Menemen Belediyesi olarak, ulusal ve bölgesel dev projeleri, eğitim yatırımları ve vizyon çalışmalarıyla Cumhuriyetimizin 100. yılına layık olmak için üstüne düşeni yapmaktadır.” dedi.

 

 Pehlivan kelamlarını şöyle sürdürdü: Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu topraklara en büyük mirası olan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü, yurdumuzun dört bir yanında olduğu üzere Menemen’imizde de milletçe bir ortada kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Menemen Belediyesi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey yükselen yeni kuşak; Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.” kelamına layık olmak için büyük bir kalkınma atağı içindeyiz. Eğitim takviyelerinden kütüphanelere, bilimde, sanatta, sporda, istihdamda vizyon projelerimizi süratle gerçekleştiriyoruz. Vatanını en çok seven, en çok çalışandır düsturuyla yaptığımız yüz akı projelerimizi artık de Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleriyle perçinliyoruz. Saat 18:00’da Menemen Stadyumu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşümüz, 19:30’da Cumhuriyet Meydanında Ajda Pekkan konseriyle doruğa ulaşacak. Sizleri 29 Ekim Pazar günü yapacağımız etkinliklere davet ediyor, bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı, cumhuriyetimizin 100. yılını en kalbi hislerimle kutluyorum. Milletiyle, devletiyle Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

İlginizi Çekebilir;  UCLG Başkanı Altay Dünya Şehirlerine Seslendi: "Gelin Hep Birlikte Şehirlerimizi Çok Daha Dirençli Hale Getirelim"

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar