Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Mahallede Dayanışma Var” projesi 11 Kasım’da başlıyor

“Mahallede Dayanışma Var” projesi 11 Kasım’da başlıyor

admin admin -
66 0

“Mahallede Dayanışma Var” projesi 11 Kasım’da başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahallede Dayanışma Var” projesi bu yıl 11 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 18-30 yaş ortası üniversiteli ya da mezun genç gönüllüler ile dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocukları buluşturacak proje Nisan sonuna kadar devam edecek. İstekli olmak isteyen gençler www.gencizmir.com üzerinden müracaat yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kent hayatında fırsat eşitliği maksadı doğrultusunda başlatılan “Mahallede Dayanışma Var” projesi bu yıl 11 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 18-30 yaş ortası üniversiteli ya da mezun genç gönüllüler, dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocuklarla buluşarak Nisan sonuna kadar her Cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri ortasında birlikte aktiflik yapacak. İstekli olmak isteyen gençler, www.gencizmir.com üzerinden müracaat yapabilecek.

Hem eğitim hem eğlence

Gönüllü gençler buz pistinden, Körfez cinsine, Doğal Ömür Parkı ziyaretinden mahalle aktifliklerine kadar pek çok alanda dezavantajlı çocuklarla bir ortada olacak. Gönüllüler, 7-14 yaş ortası çocukların derslerine de takviye olacak. Çocuklara yönelik atölye ve eğlenceli etkinlikler planlayacak, çocuklarla sosyal-kültürel, sportif faaliyetlere katılacak ve rehberlik yapacak. Proje müddetince ailelere ve çocuklara uzman psikologlar ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından akran zorbalığı ve gibisi çocuk gelişimi eğitimleri verilecek.

“Mahallede Dayanışma Var” projesi

Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Toplumsal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mahallede Dayanışma Var” projesiyle 18-30 yaş ortası üniversite öğrencisi ya da mezunu gençler, ilköğretim 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle buluşturularak paylaşma ve dayanışmayı deneyimlemeleri hedefleniyor. Tıpkı vakitte çocukların Cumhuriyet temel unsur ve kıymetlerine bağlı, barışçı, düşünen, sorgulayan, özgüven sahibi, etrafa hassas, farklı görüş ve inançlara saygılı, ayrımcılıktan uzak bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulması amaçlanıyor. Çalışma her yıl Kasım ve Nisan ayları ortasında cumartesi günleri yapılıyor. Proje gönüllüleri evvelden mesken ziyaretleri ile belirlenen ailelerin konutlarına konuk oluyor, uzman takımlar tarafından belirlenen etkinlikler çocuklarla birlikte uygulanıyor.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soyer'e GEMA Vakfı'ndan plaket

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar