DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21151870.58431%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Lenzing, Gerçek Zamanlı Okyanus Sevkiyat Takip Aracı ile Tedarik Zinciri Şeffaflığını Bir Üst Seviyeye Taşıyor
  • Haberm
  • Gündem
  • Lenzing, Gerçek Zamanlı Okyanus Sevkiyat Takip Aracı ile Tedarik Zinciri Şeffaflığını Bir Üst Seviyeye Taşıyor

Lenzing, Gerçek Zamanlı Okyanus Sevkiyat Takip Aracı ile Tedarik Zinciri Şeffaflığını Bir Üst Seviyeye Taşıyor

ABONE OL
15 Eylül 2023 21:36
Lenzing, Gerçek Zamanlı Okyanus Sevkiyat Takip Aracı ile Tedarik Zinciri Şeffaflığını Bir Üst Seviyeye Taşıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Selülozik kökenli elyaf üreticisi Lenzing, sürdürülebilirlik maksatları çerçevesinde tedarik zinciri tahlilleri şirketi project44 ile yaptığı iş birliğiyle tedarik süreçlerindeki şeffaflığı artıran bir uygulamaya başladı. 

Yeni gerçek vakitli okyanus ötesi gönderi takibi izleme sistemi, fiber sanayisinin son birkaç yılda artan tedarik zinciri meselelerine tahlil sunuyor. 

Yapay zeka ve kestirime dayalı tahlil teknolojisiyle desteklenen izleme sistemi, Lenzing’in çevik, birbirine bağlı ve sürdürülebilir tedarik zincirleri için dijital teknolojinin gücünden yararlanma stratejisinin bir modülü.

 

İstanbul – Selülozik kökenli elyaf üreticisi Lenzing Group, dijital tedarik zinciri tahlil şirketi project44 ile yaptığı iş birliği ile tedarik zincirinin şeffaflığı ve verimliliğini artırma yolunda kıymetli bir adım attı. İş birliği çerçevesinde bölümde öncü olabilecek gerçek vakitli okyanus sevkiyatı takip aygıtının lansmanı yapıldı. Lenzing’in sürdürülebilirlik maksatlarının bir kesimi olan aygıt ile sevkiyat sırasında karbon emisyonlarının görünürlüğü ve müşteri tecrübesi kalitesi artırılacak. 

 

Lenzing, dalın artan tedarik zinciri meselesini ele almak için sistem uygulamaları ve SAP eserleri ile project44’ün “Movement” ismini taşıyan platformu ortasında tam entegre gerçek vakitli uygulama programlama arayüzü (API) kurdu. Bunu, gelişmiş yapay zeka (AI), GPS sensörleri ve makine tahsili teknolojileriyle birleştiren Lenzing, artık müşterilerini elyaf siparişleri hakkında sevkiyat durumu, konteyner pozisyonu, gemi rotası takibi ve dünyanın dört bir yanındaki limanlara varsayımı varış mühletlerine kadar gerçek vakitli hakikat bilgilerle destekleyecek.

 

Gerçek vakitli datalar yapay zeka ile destekleniyor

Lenzing Global Tedarik Zinciri Lider Yardımcısı Thomas Panholzer geçtiğimiz birkaç yıl boyunca tedarik zincirlerinde aksaklıklar yaşandığından bahsederek gelişmiş okyanus sevkiyatı takibinin kıymetini vurguladı. Panholzer, “Gerçek vakitli sevkiyat takip sistemimiz, Lenzing’in dokuma ve nonwoven tedarik zincirinde dijital dönüşüm ve şeffaflık sağlama taahhüdümüzü güçlendiren ‘Daha Güzel Büyüme’ kurumsal stratejimizin bir ispatı. Tedarik zinciri şeffaflığı ve sürdürülebilirliği giderek daha kıymetli hale gelirken, sevkiyat ve konteyner seviyesinde çığır açan karbon emisyonu takibi uygulama hünerimiz, tezli karbon azaltma gayelerini müşterilerimizle birlikte oluşturmaya hazır olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

 

Daha fazla karbon emisyonu görünürlüğü ortak maksada ulaşmak için işbirliği 

Lenzing’in sürdürülebilirlik taahhütlerinin bir kesimi olan ve project44 iş birliğinde hayata geçirdiğimiz gerçek vakitli okyanus sevkiyatı izleyicisi, müşterilere sevkiyat ve konteyner seviyesinde Global Lojistik Emisyon Kurulu (GLEC) çerçevesi tarafından akredite edilmiş “Kapsam 3” karbon emisyon bilgilerine erişim sağlayarak kıymet zinciri ortaklarının karbon emisyon gayelerine ulaşmalarını destekleyen tahliller sunuyor. project44 tarafından sunulan bu gerçek vakitli datalar, Lenzing ve müşterilerinin iş birliği içinde gayeler belirlemelerine ve karbon emisyonlarını azaltmak için sevkiyat planlarını ayarlamalarına imkan tanıyor. 

project44’ün kurucusu ve CEO’su Jett McCandless, ” Tedarik zinciri görünürlüğü başarılı iş birlikleriyle gelişmeye devam ediyor. Lenzing’in project44’ün eşsiz dataları ve içgörüleriyle desteklenen sevkiyat izleyicisi, müşterilere dünya genelinde sevkiyatların yerini belirleyen gerçek vakitli bilgilere gibisi görülmemiş bir erişim sağlıyor. Lenzing üzere yeni tahlilleri ve teknolojileri iş süreçlerine dahil etmeye çalışan öncü şirketlerle daha sürdürülebilir teknolojilere erişim arayışımız devam ediyor.” formunda konuştu.

Lenzing Küresel Satış Dokumaları Departmanı Lider Yardımcısı Jayaraman Sethuraman, “Bu yeni karbon görünürlük tahlili, Lenzing için çok kıymetli bir kilometre taşını oluşturuyor. Ortaklarımız karbon ayak izlerini en aza indirmeye yönelik eforlarını ağırlaştırdıkça, biz de onları daha fazla azaltım sağlayacak kıymetli bilgilerle güçlendirmek için hazırız” diye konuştu.

Pallavaa Kümesi İcra Yöneticisi Durai Palanisamy ise “Lenzing’in karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik seyahatimizi destekleme konusunda gayretleri çok kıymetli. Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı, eğirme ve dokuma üretim süreçlerinde yeşil güç kullanarak karşılıyoruz. Pallavaa Kümesi olarak, karbon nötr gayeleri çerçevesinde ham kumaş prosesine kadar çözümler sunmaya hazırız.” diye paylaştı 

 

Değer zincirinin verimliliği ve şeffaflığı için dijitalleşme teşvik edilmeli 

Lenzing Global BT ve Dijital İnovasyon Lider Yardımcısı Christian Platzer “Lenzing’in bilişim teknolojileri vizyonu, bilgi ve teknolojinin gücünü açığa çıkararak dünyayı daha uyguna hakikat değiştirme tutkumuzu güçlendiriyor. Bu proje de vizyonumuzu hayata geçiren kusursuz örnekten biri. Müşteri memnuniyetini ve tedarik zinciri şeffaflığını daha da artıracak dijital iş birliklerini teşvik etmeye kararlıyız” dedi.

 

Lenzing’in gerçek vakitli okyanus sevkiyatı izleyicisine eylül ayından itibaren dünya çapındaki tüm Lenzing müşterileri erişebilecek.

 

Duyuru ile ilgili görselleri mediadb.lenzing.com/pinaccess/pinaccess.do?pinCode=jRWX5lEiuQDq indirebilirsiniz.

 

Lenzing Kümesi Hakkında

Lenzing Kümesi yenilenebilir ağaç ham hususundan etrafa hassas özel elyaflar üretmektedir. İnovasyon önderi olarak küresel dokuma ve nonwoven üreticilerinin iş ortağı olan Lenzing, çok sayıda yeni teknolojik gelişimin öncülüğünü yapmaktadır.

 

Lenzing Kümesinin yüksek kaliteli elyafları, şık bayan giysiden farklı denimlere ve yüksek performans spor giysiye kadar çok çeşitli dokuma uygulamalarına temel teşkil etmektedir. İstikrarlı yüksek kalitesi, tabiatta çözünürlüğü ve gübreleşebilir olma özelliği ile Lenzing elyafları hijyen ve tarım eserlerinde kullanıma da çok elverişlidir.

 

Lenzing Kümesinin iş modeli klâsik bir elyaf üreticisinin çok ötesindedir. Müşteri ve iş ortakları ile birlikte Lenzing, paha zinciri boyunca yenilikçi eserler geliştirerek tüketicilere katma bedel yaratmaktadır. Her türlü ham unsurun verimli bir halde kullanılmasını ve işlenmesini hedefleyen Lenzing, dokumacılık dalının kapalı döngü bir iktisada yönlenmesine yardımcı olacak tahliller sunmaktadır. Global ısınmanın suratını azaltmak ve Paris İklim Muahedesi ile AB Kurulu’nun “Yeşil Anlaşma” amaçlarına ulaşmak için Lenzing’in net bir vizyonu var: sıfır karbonlu bir geleceği gerçeğe dönüştürmek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.