Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Körfez-Dilovası arası bu yolla daha kısa

Körfez-Dilovası arası bu yolla daha kısa

admin admin -
61 0

Gelişen ve büyüyen kentin gereksinimlerine nazaran yeni yollar inşa ederek kentin gelişimine katkıda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Üst Hereke-Dilovası Çerkeşli ortasında inşa edilen yeni yoldaki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yeni açılan yolun yarma hafriyatı ve beton köprü-altgeçit imalatları gerçekleştiriliyor. Yolun tamamlanmasıyla Körfez ile Dilovası ortasında ulaşım, kısa ve inançlı hale gelecek. 

 

YARMA HAFRİYAT DEVAM EDİYOR

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı grupları tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Üst Hereke ve Çerkeşli’yi birbirine bağlayacak olan yolda yarma hafriyat çalışmalarında yüzde 80’lik kısım tamamlandı. Yol üzerinde yer alacak köprünün kirişleri yakın vakitte ayaklar üzerine yerleştirilecek. Ayrıyeten iki adet altgeçitteki çalışmalar devam ediyor.

 

5 BİN 200 METRE UZUNLUKTA

Yapımına başlanan yeni güzergâh ile Üst Hereke’de ikamet eden vatandaşlar Dilovası Devlet Hastanesi, Çerkeşli OSB ve ilçe merkezine daha kısa müddette erişim imkânına kavuşacak. 5 bin 200 metre uzunluktaki 2×1 yeni yolda 2 altgeçit ve 1 adet dere köprüsü imalatları da yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Alanya Beldibi yolunda asfalt hazırlığı sürüyor

İlgili Yazılar