Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konya Büyükşehir Çumra’ya Yeni Bir Su Şebeke Hattı Daha Kazandırıyor

Konya Büyükşehir Çumra’ya Yeni Bir Su Şebeke Hattı Daha Kazandırıyor

admin admin -
63 0

KONYA BÜYÜKŞEHİR ÇUMRA’YA YENİ BİR SU ŞEBEKE ÇİZGİSİ DAHA KAZANDIRIYOR

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Çumra Uzunkuyu Mahallesi’ne 3 bin 811 metre uzunluğunda yeni bir su şebekesi kazandırmak için üretim çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yeni şebeke çizgisinin 2 bin 812 metresinin tamamlandığını belirten Lider Altay, Uzunkuyu Mahallesi’nin yanı sıra Feriz Mahallesi’ni de besleyecek şebekenin 4.3 milyon liraya mal olacağını ve yıl bitmeden tamamlanacağını söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sağlıklı ve sürdürülebilir altyapı hizmetlerini genele yaymak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, sorumluluk alanında bulunan yerleşim yerlerinde alt yapı ihtiyaçlarını belirli bir plan ve program çerçevesinde giderdiklerini söz etti. Konya genelinde yeni içme suyu, kanalizasyon çalışmaları ile mevcutta kullanılan içme suyu temin ve dağıtım sistemlerini rehabilite ettiklerini lisana getiren Lider Altay, bunun yanı sıra yeni su temin sistemi kurmak üzere kayıp kaçak oranlarını en aza indirecek projelerin de devam ettiğini vurguladı.

2023 yılı 2. Kısım Su Şebeke Üretim Projesi kapsamında Çumra ilçesi Uzunkuyu Mahallesi’nde toplam 3 bin 811 metre yeni su şebeke sınırı oluşturmaya başlandıklarını kaydeden Lider Altay, “Çumra Uzunkuyu Mahallemizde birinci 2 bin 812 metresi tamamlanan yeni su şebeke çizgimizde farklı çap ve ebatlarda basınca, darbeye ve çürümeye karşı 100 yıl güçlü polietilen boruları kullanıyoruz. İmali devam eden çizgimiz, Uzunkuyu’nun yanı sıra Feriz Mahallemizi de besleyecek. Sağlıklı ve uzun ömürlü su hizmeti sunmak, içme suyunda Avrupa Birliği ve Türkiye kalite standartlarını tesis etmek için çağdaş bir su idare sistemi kurmayı amaçlayan KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, bölgedeki su idaresinin genel aktifliğini ve randımanını de artıracak” dedi.

Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün yıl bitmeden devreye almayı planladığı yeni su şebeke çizgisinin 4.3 milyon liraya mal olacağını da kelamlarına ekledi.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soyer Çiğli'de çevre düzenleme çalışmalarını inceledi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar