Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konak Belediyesi’nden esnafa baca hizmeti

Konak Belediyesi’nden esnafa baca hizmeti

admin admin -
148 0

Konak Belediyesi ilçede toplum ve etraf sıhhatini korurken, esnafa da takviye olacak yeni bir hizmet için düğmeye bastı. Belediye mekanik ve olağan bacalar için mevcut piyasa şartlarından çok daha uygun bir fiyata filtrasyon bakım ve değişim süreçlerini denetim ederek, uygunluk dokümanı verecek.

Konak Belediyesi, toplum ve etraf sıhhatini korurken, esnafa da dayanak olacak yeni bir uygulama için hareket geçti. Belediye İzmir’de öncü olarak, mevcut piyasa şartlarından çok daha uygun bir fiyata olağan ve mekanik baca bakım ve denetim hizmeti sunmaya başladı. Alınan meclis kararının akabinde bacaların filtrasyon bakım, değişim ve takip süreçleri düşük bir harç karşılığında yapılarak, uygunluk dokümanı verilecek. Yeni baca kuracak işletmeler için ruhsat etabında gerekli süreçler belediye tarafından takip edilecek, eski işletmeler ise mevcut bacalarını projelendirerek belediye başvurabilecek. Konak Belediyesi, esnafa kıymetli bir yük getiren hizmetleri mevcut piyasa şartlarından çok daha uygun bir fiyata yaparken, işyerlerinde baca bakım ve denetlemelerin takibini de kolaylaştırmış oldu.

Konak Belediyesi’nin uzman takım ve mühendisleri tarafından verilecek hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların, Konak Belediyesi’ni arayarak müracaat yapmaları gerekiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Uzun süre klimalı ortamda kalmak ciddi hastalıklara neden olabilir

İlgili Yazılar