Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan Kurban Bayramı mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan Kurban Bayramı mesajı

admin admin -
155 0

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kurban Bayramı ile ilgili bir bildiri yayınlayarak, hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin bayramını kutladı

Büyükakın: Mazlumları gözetelim, gereksinimleri giderelim

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı iletisinde, bayramların barış ve kardeşlik hislerinin perçinlenmesinde büyük ehemmiyeti olduğunu vurgulayarak, şu tabirleri kullandı:

“Bayramlar beşerler ortasındaki karşılıklı sevgi ve hürmetin perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.

Dini bir ibadet olarak kurban ise Allah sevgisinden daha ulu olarak insanın gönlüne öteki bir şey koymamasını ve onlardan vazgeçmesini vurgular. Bu manada kestiğimiz kurbanlar, bizim Yaradan’a olan sevgimizin ve vazgeçtiğimiz dünyalıkların sembolüdür.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi ortalarında hem de toplumun bütün fertleri ortasında kaynaşmasına da birer vesiledir. Bu bayramda mazlumlar gözetilir, gereksinimleri giderilir, kurban etleri bölüşülür.

Bu hisler içinde mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbî hislerimle tebrik ediyor, milletimize sıhhat ve iyilikler diliyorum. Bu hoş bayramın gerek İslâm Dünyası’na ve gerekse de tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  45 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

İlgili Yazılar