Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kartepe’de karne sevinci

Kartepe’de karne sevinci

admin admin -
161 0

2022-2023 Eğitim Öğretim yılın son gününde Avluburun Ortaokulu’nda düzenlenen merasimle çocuklara karneleri verildi.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı son zili sonrasında çocuklar tatile çıktılar. Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından Avluburun Ortaokulu’nda düzenlenen merasimle öğrencilere karneleri verildi. Karne dağıtım merasimine Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Jandarma Kumandanı Teğmen Özkan Bakır, ünite müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

GELECEĞİMİZİ İMAR VE İNŞA EDECEKLERDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, “Geleceği inşa etmek üzere emek veren, efor gösteren eğitim yöneticileri olarak misyon ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içerisinde eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Öğretmenlerimiz, eğitimin ana ögesi öğrencilerimiz olsa da onları harekete geçiren ve tüm çalışmalara rehberlik etmek suretiyle adeta bir lokomotif misyonunu yerine getiren sizlersiniz. Evlatlarımız geleceğimizi imar ve inşa edeceklerdir. Almış olacağınız karneler, sizleri değerlendirmede yegâne ölçüt asla değildir. Kıymetli olan sizlerin üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz millet ve medeniyete layık bir insan olmanızdır” açıklamasında bulundu.

KARNELER DAĞITILDI

Avluburun İlkokulu’nda düzenlenen karne merasiminde Ana sınıfı öğrencilerinin “Sen Türk Çocuğusun” isimli müzikli gösterisi, 2/A sınıfı öğrencisi Berat Enginalp, “Karneler” şiirini okudu. 7/A sınıfı öğrencilerin hazırladığı “Karne Günü” bahisli skecinin akabinde ortaokul öğrencilerinden oluşan koro yöresel türkülerden oluşan potpurisi büyük beğeni topladı. 5/A sınıfı öğrencisi Yağmur İrem Saçan, “Karne” şiirini okuması sonrasında, Artvin yöresine ilişkin halk oyunları şovları ile program sona erdi. Mezun olan 8.sınıf öğrencilerinin temsili bölüm teslim merasiminin akabinde öğrencilerin karneleri dağıtıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İBB'den LGS danışmanlık hizmeti

İlgili Yazılar