Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Jotun, Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna 100 okul boyuyor 

Jotun, Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna 100 okul boyuyor 

admin admin -
63 0

Jotun, Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna 100 okul boyuyor 

 

Jotun, Cumhuriyet’in 100. yılında manalı ve bedelli bir projeye imza atıyor.
 Jotun, çocukların daha konforlu ve inançlı eğitim görmeleri ismine Türkiye’nin farklı vilayetlerinde bulunan 100 okulun iç cephesini boyuyor.

Jotun, Cumhuriyet’in 100. yılı için Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte manalı bir toplumsal sorumluluk çalışmasına imza atıyor. Jotun, çocukların eğitim hayatlarına dayanak olmak, daha rahat şartlarda tahsil görmelerini sağlamak emeliyle 100 okulu boyuyor. Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı vilayetlerinde bulunan bu okulların iç cephesi, Jotun’un sürdürülebilir ve etraf dostu boyalarıyla yenilenecek. 

Jotun Avrupa ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Başak Kanat “Cumhuriyetimizin 100. yılı, Türkiye için çok değerli bir dönüm noktası. Jotun olarak sosyal sorumluluk projelerimizi çok önemsiyor ve çalışmalarımızın sürdürülebilir olması gerektiğine inanıyoruz. ÇYDD ile birlikte çıktığımız bu yolda yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımızın eğitimine dayanak olmak ismine okulların boyasını yenileyerek, çocuklarımıza daha konforlu ve sağlıklı bir eğitim alanı sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

ÇYDD Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel ise “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Jotun ile bu manalı projede birlikte olmaktan heyecan duyuyoruz. Bilhassa kırsal kesimde eğitim gören çocuklarımızın okullarının daha emniyetli olmasına ve uygun şartlarda eğitim ve tahsil görmelerine katkı sağlayacak olmak bizi çok keyifli ediyor” sözlerini kullandı.   

ÇYDD tarafından belirlenen okullardaki boyama çalışmaları, 2023’ün sonuna kadar tamamlanacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Gebze Kirazpınar Mahallesi'ne İçme Suyu Hattı

İlgili Yazılar