Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Jehan Barbur ve Volkan Öktem mest etti

Jehan Barbur ve Volkan Öktem mest etti

admin admin -
170 0

Sakinleştirici sesi ve his yüklü müzikleriyle Türkiye’nin en yeterli caz vokallerinden biri kabul edilen bestekar, yorumcu Jehan Barbur ile 40 yılı aşkın müzik birikimiyle müzik dünyasında öne çıkan Volkan Öktem Nilüfer Caz Festivali’nde sahne aldı.

 

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Nilüfer Caz Şenliği, tabiatla baş başa bir ortamda müzik ziyafeti sunmaya devam ediyor. Nilüfer Caz Şenliği Jehan Barbur ve Volkan Öktem ile devam etti. Balat Atatürk Ormanı’ndaki konsere ilgi büyüktü. Gecenin birinci konserini, 40 yılı aşkın müzik mesleğiyle rüştünü ispatlayan Volkan Öktem verdi.

 

1980’lerden bu yana Tarkan, Sertab Erener ve Aydın Esen üzere sayısız müzisyene hem sahne hem de stüdyoda eşlik eden, ayrıyeten çok istikametli kümelerde yer alan Volkan Öktem, müzik performansıyla caz tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Bas gitarda Serhat Şensesli, klavyede Halil İbrahim Işık, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve piyanoda Bülent Ercüment Orkut’un eşlik ettiği Volkan Öktem, davul performansıyla alkış aldı.

 

Öktem’in akabinde, prodüktör, kelam müellifi, bestekar, müzikçi ve edebiyatçı üzere farklı kimlikleri bulunan Jehan Barbur sahne aldı. Etkileyici sesiyle izleyenlerin ruhuna dokunan Jehan Barbur’a davulda Onur Başkurt, bas gitarda Murat Çopur, elektro gitarda Eylül Biçer, piyanoda Evrim Tüzün eşlik etti. 2009 yılında çıkardığı Uyan albümüyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Jehan Barbur, kelamı ve bestesi kendisine ilişkin yapıtların de yer aldığı müziklerini bu kez Bursalı müzikseverler için söyledi. Barbur, duygusal müzikleriyle konsere katılanlara tam bir müzik ziyafeti sundu. Yeni Hayat, Gidersen, Selvi Boylum Al Yazmalım üzere unutulmayan yapıtları de seslendiren sanatkara, konser alanını dolduran yüzlerce müziksever de eşlik etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  CRR Şubat'ta 12 Konserle Müzikseverlerle Buluşuyor

İlgili Yazılar