Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden mezarlıklarda çiçek sürprizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden mezarlıklarda çiçek sürprizi

admin admin -
156 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda yakınlarını ziyaret edenlere, mezarlara dikmeleri için çiçek dağıttı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden çok şad olduklarını söyleyen İzmirliler bunun bir gelenek haline gelmesini istediklerini lisana getirdi.

Kurban Bayramı öncesinde mezarlıkları ziyaret ederek kaybettikleri yakınlarını anan İzmirliler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fiyatsız çiçek sürprizi ile güne başladı. Bayraklı Doğançay Mezarlığı, Bornova Hacılarkırı Mezarlığı, Buca Kaynaklar Mezarlığı, Narlıdere Üst Mezarlığı ile Selçuk Merkez Mezarlığı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi grupları vatandaşlara fiyatsız çiçek dağıttı. Dağıtılan rengarenk çiçekleri yakınlarının mezarlarına diken vatandaşlar hizmetten mutlu olduklarını söyledi.

 

Şahin: “Daha âlâ bir hizmet için çalışıyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Lideri Hülya Şahin, “30 ilçede 2 bin 500 mezarlıkta hizmet veriyoruz. Vatandaşımızın bayramda daha rahat hareket edebilmesi için tüm mezarlıklarda yabani ot paklığı başta olmak üzere gerekli düzenlemeleri yaptık. Büyük mezarlıklarımızda Doğançay, Buca, Hacılarkırı, Üst Narlıdere ve Selçuk mezarlıklarımızda Liderimiz Tunç Soyer’in talimatı ile çiçek dağıtımına karar verdik. Bu uygulamamız  gelecek bayramlarda da devam edecek. Tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyoruz” dedi. 

Vatandaşlar memnun
 

Yasin Deper: “Bu sene birinci kere gördük biz bunu, çok hoş bir uygulama. Teşekkür ediyorum.” 
 

Şengül Keskin: “Çok teşekkür ederim çok ince bir fikir. Devam etmesini çok isteriz.” 
 

Tibet Atilla Kurucu: “Çok hoş bir jest. Bu güç vakitlerimiz için olağanüstü oldu. Devam etmesini isterim, çok uygun bir proje.” 
 

Döndü Özdağ: “Güzel bir jest, tüm bayramlarda devam etmesini isteriz. Âlâ bayramlar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Soyer, "İzmir Türkiye'ye yeni deniz feneri olmaya muktedir"

İlgili Yazılar