DOLAR 32,2904 0.17%
EURO 34,9223 0.2%
ALTIN 2.423,670,10
BITCOIN 2182561-1.13389%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

İnci Holding, Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla geleceğe güvenle ilerliyor
  • Haberm
  • Gündem
  • İnci Holding, Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla geleceğe güvenle ilerliyor

İnci Holding, Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla geleceğe güvenle ilerliyor

ABONE OL
24 Ekim 2023 18:36
İnci Holding, Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla geleceğe güvenle ilerliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnci Holding, Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla
geleceğe itimatla ilerliyor

 

Cumhuriyetle birlikte büyüyen İnci Holding, 11 şirketi, 9 fabrika ve 3 bin çalışanı ile Türkiye iktisadı için kıymet yaratan küresel bir oyuncuya dönüştü. İstikrarlı muvaffakiyetinin yanı sıra, değişim ve gelişim ideolojisini sürdürerek yeni yatırımlarıyla büyümeye devam eden İnci Holding Cumhuriyetin 100 yıllık ışığıyla, geleceğe itimatla ilerliyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümünde, İnci Holding Cumhuriyetin sağladığı imkanlarla 71 yıllık tecrübesiyle büyüyerek, dünya devleri ortasında yer almayı sürdürüyor. Sektöründe birçok alanda öncü pozisyonda olan İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv tedarik sanayi bölümünün değerli tedarikçisi ve bölümünde dünya devi şirketlerin muteber iş ortağı olarak kararlılıkla ilerliyor. İstihdam, üretim ve ihracat gücü, inovasyon ve toplumsal yatırımları ile hayatın her alanına dokunan İnci Holding, gelecek yüzyılda da Türkiye’nin gelişimi için yeni yatırımlarla büyümeyi hedefliyor.

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin öncü atılımlarından biri olarak 71 yıl evvel Cevdet İnci tarafından tohumları atılan İnci Holding bugün, 11 şirketi, 9 fabrika ve 3 bin 200 çalışanı ile Türkiye iktisadı için kıymet yaratıyor. İnci Holding, yaptığı yatırımlar, kurduğu güçlü küresel paydaşlıklar, sağladığı istihdam ile ülkemizin kalkınmasına kıymetli katkılarda bulunuyor. 

Atamızın emanetine sahip çıkmak konusunda kararlıyız

İnci Holding İdare Konseyi Lideri Sevinç Gök, 100 yıllık Cumhuriyetin 71 yılına tanıklık ettiklerini belirterek, “3. Nesile geçen idaremiz ile ülkemize yarattığımız pahalarla gurur duyuyorum. Esaslı geçmişimizden ve alanında uzman profesyonel çalışanlarımızdan aldığımız güçle kesintisiz üreten, Türkiye iktisadı için paha yaratan bir küme olmanın sorumluluğunun değerini hissediyorum. Vizyonumuzda da belirttiğimiz üzere ‘Geleceğin iş alanlarında, milletlerarası yatırımlarla, şirket bedelini katlayarak yeni jenerasyonlara aktarıyoruz.’ Ülkemiz için, gençlerimize daha âlâ bir gelecek inşa etmek ve Ceddimizin emanetine sahip çıkmak konusunda kararlıyız. Önümüzdeki 100 yılda da güçlü finansal yapımızla, üretim ve ihracatımızla ülke iktisadını desteklemeyi sürdürmeyi, paha ve istihdam yaratmaya büyüyerek devam etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.  

Cumhuriyetin 100. yılında 100’ün üzerinde ülkeye ihracat

İnci Holding, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında üretiminin yüzde 60’ını 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden güçlü bir küresel oyuncuya dönüştü. Otomotiv tedarik endüstrisinde Maxion İnci Alüminyum, Maxion İnci Çelik ve Maxion Jantaş şirketleri ile jant üretimi yapan İnci Holding, İnci GS Yuasa şirketi ile akü üretiyor. Hizmet bölümünde lojistik gücüyle Yusen İnci Lojistik ile, otel ekipmanları üretiminde ISM Minibar ve yenilenebilir güç dahil çeşitli katma kıymetli hizmetleri barındıran İncitaş’la, teknoloji ve teşebbüs dünyasında ise 5 yılda 9 farklı yatırıma imza attığı Vinci Teşebbüs Sermayesi ile varlık gösteriyor. En yeni kuruluşu olarak AZKarbon ismini verdiği A’dan Z’ye bütün eser ve hizmetlerin karbon emisyonunu düşürmeyi amaçlayan bir pazaryeri teşebbüsü bulunuyor. Ayrıyeten Singapur merkezli vanadyum redoks akış bataryaları üreten VFlow teknoloji şirketinde hissesi bulunuyor. Toplumsal sorumluluk ve eğitim tarafında konumlandırdığı, 38 yıllık Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İnci Vakfı) ve çatısı altında kurulan İnci Akademi ile faaliyet gösteriyor. İnci Holding’in akü ve jant üretimi yapan 3 iştiraki, yıllardır istikrarla İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’nda, birinci 500 şirket ortasında yer alıyor.

Dünyanın güç uzmanı 75 milyon akü üretimine ulaştı

Cumhuriyetin 71 yılına şahit olmuş esaslı bir kuruluş olan İnci Holding, bugünün ve geleceğin güç depolama teknolojilerinin geliştirilmesinde faal rol oynuyor.  Akü kesiminin teknoloji başkanı olan İnci GS Yuasa’nın üretimi 39 yılda 75 milyon adete ulaştı. Bugün 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye en gelişmiş akü tahlillerini sunan İnci GS Yuasa, Japon akü devi küresel ortağı GS Yuasa’nın asırlık bilgi, birikim ve deneyiminin de katkısıyla Türkiye’de ve dünyada bölümün teknoloji ve hizmet önderi olarak yoluna devam ediyor.

Toplamda 5 fabrikasında kuruluşundan bu yana 200 milyon adet jant üretti

İnci Holding-Maxion Wheels paydaşlığı ile kurulan Maxion İnci Jant Kümesi, ihracat tarihine geçecek başarılara imza atmaya devam ediyor.  

Avrupa’nın tek lokasyonda, bünyesindeki toplam 5 fabrika ile binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük jant üreticisi pozisyonuna gelen kuruluşun, jant üretimi ise Cumhuriyet’in 100. yılında 200 milyona ulaştı. Dalında ihracat önderi olan kuruluş, 2030’a kadar tüm fabrikalarını akıllı fabrikaya dönüştürme maksadıyla süratle gelişiyor. 2030’a kadar karbon ayak izini yüzde 30, 2030’a kadar yüzde 70 azaltmayı hedefleyen şirket, 2040’taysa karbon nötr bir tedarikçi olmayı hedefliyor.

Hem Türkiye’de hem de küresel yapısının içinde, üretimi ve sürdürülebilir iş modeliyle birçok ‘ilk’e imza atan Maxion İnci Jant Kümesi, Ege bölgesinin, dünyanın jant üretim merkezi olarak markalaşması sürecine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

1,5 milyonu aşan Minibar üretimine imza attı

İnci Holding’in, Küme şirketlerinden ISM Minibar, 1986 yılında Manisa’da başlayan kıssasında bugün, dünyanın seçkin otellerine eser veren, eserlerini 5 kıtada 56’dan fazla ülkeye ve yüzde 70’lik bir hisseyle ihraç eden, bölümün kıymetli bir firması pozisyonunda. Şirket, bugüne kadar 1,5 milyon üzerinde minibar üretimi gerçekleştirdi. Kuruluşundan beri absorbe soğutma sistemlerinde öncü olan ISM Minibar, ayrıyeten peltier soğutma sistemine sahip minibar; saç kurutma makinesi, otel kasası eserlerini de güçlü distribütör ağıyla Türkiye’nin ve dünyanın seçkin otellerine ve bayilerine ulaştırıyor.  

Sürdürülebilirlik çalışmaları ile %50 karbon azaltımı hedefliyor

İnci Holding sürdürülebilirlik seyahatinde, vizyonunun bir modülü olan “Yeni Jenerasyonlara Aktarma” şuuruyla, beşere ve topluma yatırım, sorumlu üretim ve tüketime yatırım, inovasyona yatırım ve kurumsallaşmaya yatırım olarak belirlediği önceliklerin her birine yönelik aksiyonlar alınıyor. Sürdürülebilirlik seyahatinde tüm maksatlarını belirleyen Holding, referans yılı olan 2018’e nazaran 2030 yılında %50 karbon azaltım gayesi koydu.

İnci Vakfı ile 150 binin üzerinde çocuk ve gence dokundu

1985 tarihinde merhum Cevdet İnci tarafından ülkemizin eğitim mevzularındaki çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma çabasına katkıda bulunmak gayesiyle, “Eğitime Takviye, Geleceğe Hizmet” ilkesiyle kurulan İnci Vakfı, her yaştan öğrenciyi destekleyen eğitim ve teşvik programlarını yürütmeye devam ediyor. İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Gezici Kütüphane, Çıraklık Okulu ve Kod’inci Projesiyle ilköğretim, ortaöğretim ve lise; Hasat Hibe Programı, Genç Gelişim ve Burs Programı ile lisans ve lisansüstü düzeyindeki öğrencileri destekliyor. Destekleriyle eğitim kurumlarını ve Sivil Toplum Kuruluşlarını da güçlendiren İnci Vakfı, kurulduğu günden bugüne 150 binin üzerinde çocuk ve gencin hayallerine eşlik etti.

Cumhuriyetin 100. yılında 100 Genç İnci’ye ulaştı

Eğitimi ve gelişimi iş dünyasının en kıymetli temellerinden biri olarak gören İnci Holding, umut dolu bir gelecek için ümidini hiç kaybetmeden Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde gençlerle birlikte geleceğe inançla ilerliyor. Cumhuriyetin 100. yılında, Genç İnci Programıyla 100’ü aşkın gencin hayallerine ortak oluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.