Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. IFS Türkiye Yapay Zeka İle Güçlenen Kurumsal İş Uygulamalarını Anlattı

IFS Türkiye Yapay Zeka İle Güçlenen Kurumsal İş Uygulamalarını Anlattı

admin admin -
57 0
IFS Türkiye Yapay Zeka İle Güçlenen Kurumsal İş Uygulamalarını Anlattı

   

IFS Türkiye CTO’su Barış Özkan, Future Of Cloud & AI Summit Sahnesindeydi. 

   

IFS Türkiye, 2 Kasım Tarihinde FUTUREOF Consultancy ve CXO Medya tarafından düzenlenen Future Of Cloud & AI Summit etkinliğinde Gold Partner olarak yer aldı. IFS Türkiye CTO’su Barış Özkan, “Yapay Zeka ile Güçlenen Kurumsal İş Uygulamaları” sunumuyla sahnedeydi. Yapay Zeka kullanan kurumsal iş uygulamalarının şirketlerin verimlilik ve karlılığını nasıl artırdığını anlattı.

 

CXO Medya tarafından 2 Kasım 2023 tarihinde, “Future Of Cloud & AI” teması ile Swissôtel The Bosphorus’da düzenlenen Future Of Cloud & AI Summit etkinliğinde Gold Partner’i olarak yer alan Kurumsal İş Uygulamaları üreticisi IFS, yapay zeka ile güçlenen kurumsal iş uygulamaları konusunda bilgiler verdi. 

  

IFS Türkiye CTO’su Barış Özkan, yaptığı sunumda, uzman olduğumuz sanayilerde faaliyet gösteren şirketler için yapay zeka tabanlı tahlillerin kıymetini vurguladı. Yeni teknolojileri benimseyen şirketlerin, müşterilerine daha üstün hizmet sunma kapasitelerini detaylı bir halde inceledi. Bilhassa 2023 ve sonrasında süratle değişen iş dünyasında, IFS.ai tahlilinin getirdiği yapay zeka entegrasyonunun şirketler için taşıdığı kıymete dikkat çekti. 

Kurumsal iş uygulamalarında sağlanan yapay zeka entegrasyonu yalnızca iş süreçlerini en âlâ formda optimize ederek operasyonel maliyetleri azaltmakla kalmıyor, birebir vakitte inovasyonu teşvik ederek pazar fırsatlarından en üst seviyede yararlanmayı sağlıyor. Barış Özkan, hususla ilgili olarak şunları söz etti: ” IFS, yakın vakitte, Amerikan çelik devi Nucor Steel ve Amerikan Hava Kuvvetleri üzere büyük kurumlarda da kullanılan Falkonry isimli bir yapay zekâ yazılımını satın aldı. Falkonry, makine öğrenmesi ve derin öğrenme metodolojilerini kullanarak, şurası sistemin bilgilerini inceleyen ve anomali dediğimiz, sistemde oluşan olağandışı süreç ve hareketlerin tespitini sağlayan bir yapay zekâ yazılımıdır. Olağan dışı stok hareketleri, evvelki örneklerden çok farklı satın alma, fiyatlama hareketleri yahut finansal hareketler üzere insan gözüyle kolay keşfedilemeyecek süreç ve hareketleri bulur. Böylece IFS Kurumsal İş Uygulamalarını tercih eden şirketler karlılıklarını maksimize edebilir ve verimliliklerini artırabilirler.”

İlginizi Çekebilir;  Yapay Zekâ Müşteri Deneyiminin Hizmetinde

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar