DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19115250.8433%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Huawei, UTB iş birliği ile kırsal bölgelerdeki 90 milyon kişiye bağlantı desteği sağladı
  • Haberm
  • Teknoloji
  • Huawei, UTB iş birliği ile kırsal bölgelerdeki 90 milyon kişiye bağlantı desteği sağladı

Huawei, UTB iş birliği ile kırsal bölgelerdeki 90 milyon kişiye bağlantı desteği sağladı

ABONE OL
4 Aralık 2023 13:24
Huawei, UTB iş birliği ile kırsal bölgelerdeki 90 milyon kişiye bağlantı desteği sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Huawei, UTB iş birliği ile kırsal bölgelerdeki 90 milyon şahsa irtibat takviyesi sağladı

 

Huawei, Milletlerarası Telekomünikasyon Birliği’nin (UTB) Partner2Connect Dijital Koalisyonu’na verdiği taahhüt kapsamında, yaklaşık 80 ülkede, kırsal bölgelerde yaşayan 90 milyon bireye irtibat takviyesi sağladı.

 

Huawei İdare Şurası Lideri Dr. Liang Hua iki kurum ortasındaki iş birliğini, ‘Teknoloji ile Birlikte Gelişmek’ teması ile gerçekleştirilen, 2023 Sürdürülebilirlik Forumu’nda duyurdu. Aktiflikte; UTB Genel Sekreteri Doreen Bogdan-Martin, BM Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Ağı Lideri ve BM Kalkınma için Genişbant Kurulu Komiseri Jeffrey Sachs’ın yanı sıra, ortalarında Pakistan ve Gana’dan temsilcilerin de bulunduğu telekomünikasyon bakanlıkları ve regülasyon kurumlarının temsilcileri bir ortaya geldi. İştirakçiler, dijital altyapının sürdürülebilir kalkınmayı nasıl geliştireceğini, daha yeşil ve daha kapsayıcı akıllı bir dünya inşa etmenin dinamiklerini masaya yatırdılar.

 

Huawei İdare Heyeti Lideri Dr. Liang Hua yaptığı değerlendirmede, “Bağlanabilirlik ve bilgi süreç gücü üzere yeni jenerasyon dijital altyapı teknolojileri, sosyo-ekonomik kalkınmayı sağlamak için en az fizikî altyapı kadar kıymet taşımaktadır. Bu yeni altyapı, sürdürülebilir kalkınma açısından çok kıymetli olacaktır. Bilgi süreç, dijital iktisatta üretkenliğin temel itici gücüdür. Bilgi süreç altyapısının daha süratli yaygınlaştırılması, birçok dalda dijital geçişi hızlandırmaya yardımcı olacak, dijital ve gerçek iktisatların daha derin entegrasyonunu teşvik edecektir. Bu da global ekonomik istikrarı ve sürdürülebilir kalkınmayı daha da ileriye taşıyabilir” dedi.

 

UTB Genel Sekreteri Doreen Bogdan-Martin ise şunları söyledi, “Teknoloji ve sürdürülebilir kalkınmaya birlikte gereksinimimiz var. Teknoloji ile birlikte gelişelim, toplum ve gezegenimiz için, ilerici ve dijital bir gelecek inşa edelim.”

 

Huawei, dijital yeteneklerin gelecekteki teknolojik yeniliklerin anahtarı olduğuna inanıyor. Şirket bu hedefle, daha yaygın dijital iştiraki teşvik etmek ve geleceğin önderlerini yetiştirmek üzere, ‘Huawei İştirakinde UTB Generation Connect Genç Liderlik Programı’ isimli bir burs programına da imza attı.

 

Huawei Kamu İşleri ve İrtibat Departmanı Lideri Jeff Wang yaptığı değerlendirmede, “Huawei, bu kıymetli hedef için UTB ile birlikte hareket etmekten ve genç vizyonerlerin tüm dünyada dijital kapsayıcılık için somut bir tesir yarattığını görmekten gurur duyuyor. İştirakçilerin alacağı takviye, projelerine finansal katkı, UTB ve Huawei uzmanlarından mentorluk alma ve ortak etkinliklere katılma fırsatlarını içeriyor” dedi.

 

UTB Telekomünikasyon Geliştirme Ofisi Yöneticisi Dr. Cosmas Luckyson Zavazava, “UTB ve Huawei’in ortak gayretleri sayesinde gençler dijital dünyayı daha fazla öğrenecek, katkıda bulunacak ve liderlik edecekler. Gençlerin gelişen global dijital ekosistemde sonları zorlamalarını ve kıymetli katkılarda bulunmalarını istiyoruz. Huawei’ye bu değerli iştirak için teşekkür ediyor ve bu yenilikçi projenin global tesirini görmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

 

UTB tarafından başlatılan P2C Koalisyonu, dijital erişimden mahrum ülke ve bölgelerdeki uzak topluluklara öncelik vererek, dijital dönüşümü teşvik ediyor. Huawei, geçen yıl global taahhüdü imzalayarak, 2025 yılına kadar 80’den fazla ülkede, yaklaşık 120 milyon bireye temas takviyesi sağlama maksadını açıklamıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.