DOLAR 32,5363 0.26%
EURO 34,8911 0.46%
ALTIN 2.484,860,94
BITCOIN 0%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Hepatoloji Kongresi uluslararası uzmanları bir araya getirecek
  • Haberm
  • Sağlık
  • Hepatoloji Kongresi uluslararası uzmanları bir araya getirecek

Hepatoloji Kongresi uluslararası uzmanları bir araya getirecek

ABONE OL
31 Ocak 2024 12:00
Hepatoloji Kongresi uluslararası uzmanları bir araya getirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kısmı İç Hastalıklar Anabilim Kısmı Gastroenteroloji Bilim Kısmı öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Zeki Karasu’nun başkanlığını yürüttüğü, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD / TASL) ile Amerikan Karaciğer Araştırmaları Derneği (AASLD) ortak logolu toplantılarının beşincisini İzmir’de gerçekleştirecek.

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği ve Amerikan Karaciğer Araştırmaları Derneği iş birliğinde 16-17 Şubat 2024 tarihlerinde “AASLD-TASL Hepatology Connect” kongresi düzenlenecek. Program kapsamında Türk ve Amerikalı bilim insanları; karaciğer hastalıklarının teşhis ve tedavisi, bu hastaların bakımı, karaciğer hastalıklarının klinik ve eğitim boyutu mevzularında en aktüel bilgileri paylaşacak.

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) Lideri ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kısmı İç Hastalıklar Anabilim Kısmı Gastroenteroloji Bilim Kolu öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Zeki Karasu’yu makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tam akredite, öğrenci odaklı araştırma üniversitemizin esaslı ünitelerinden olan Tıp Fakültemiz,  karaciğer hastalıkları alanında da global seviyede başarılı çalışmalara imza atıyor. Karaciğer hastalıkları alanına yönelik yürütülen bilimsel araştırmalar, sunulan teşhis ve tedavi hizmetleri hem ulusal seviyede hem de milletlerarası seviyede kabul ve beğeni görüyor. Gastroenteroloji Bilim Kısmı öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Zeki Karasu’nun başkanlığını yürüttüğü Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği ile Amerikan Karaciğer Araştırmaları Derneği iş birliğinde ortak logolu bilimsel toplantılarının beşincisini İzmir’de gerçekleştirilecek. Çok kıymetli bulduğum ve alana yönelik en şimdiki bilgilerin paylaşılacağı memleketler arası konferansın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

“Dünyadaki pek çok dernekle iş birliği çalışmalarına başladık”

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Abdullah Zeki Karasu, “TKAD, karaciğer hastalıkları ile ilgilenen tabipleri çatısı altında toplayan ulusal bir meslek derneğidir. Karaciğer hastalıkları ile ilgili tüm dünyada en önde gelen dernek AASLD’dir. TKAD, ülkemizin karaciğer hastalıkları alanında gerçekleştirdiği gelişmelere paralel olarak son yıllarda dünyadaki bahisle ilgili öteki derneklerle ve AASLD ile iş birliği çalışmalarına başlamıştır. AASLD, dünyada birinci kere TKAD ile ortak logo kullanımıyla bilimsel toplantılar yapmayı kabul emiştir. AASLD-TKAD ortak logolu toplantılıların beşincisi 16-17 Şubat 2024 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Beyaz Eşya Sektörü Cumhuriyetin İkinci 100 Yılına Umutlu Giriyor:

Prof. Dr. Abdullah Zeki Karasu, “Tıp alanında öteki branş derneklerine baktığımızda da Amerikan branş derneklerinin emsal Türk branş dernekleri ile ortak logolu gerçekleşen ve sürdürülen diğer tertip bulunmamaktadır; bu manada TKAD tek örneği teşkil etmektedir. Kasım 2023’de Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston kentinde düzenlenen ve dünyanın değişik yerlerinden toplantıya iştirak eden 8 binin üzerindeki iştirakçiyle ‘dünya kongresi’ havasında gerçekleşen ‘AASLD 2023 Kongresi’ sırasında resmi programın içinde Türk-Amerikan karaciğer dernekleri ortak toplantısının yer alması da ülkemiz ismine kıymetli bir itibar kaynağı olmuştur. Çünkü birinci kere bir ülke derneği TKAD ismiyle anılan bir panel AASLD kongre programı içinde yer almış ve Türkiye ismi tüm iştirakçilerin dikkatini çekmiştir. Üniversitemizin karaciğer hastalıkları alanındaki başarılı çalışmaları, öğretim elemanlarının bu cins tertiplerde etkin vazife almaları, hem ulusal seviyede hem de memleketler arası seviyede kabul ve beğeni görmeleri bizleri gururlandırmıştır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.