Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gölcük Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında Kırmızı Beyaza büründü

Gölcük Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında Kırmızı Beyaza büründü

admin admin -
64 0

Gölcük Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde; Türk bayraklarıyla donatılan hizmet binasında ay yıldızlı tişörtler giyen işçisi ile coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Gölcük Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde manalı ve coşkulu bir kutlama ile belediye binasını Türk bayrakları ile donattı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için kırmızı beyaza bürünen belediye binasında, Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer ve tüm belediye çalışanı, giydikleri ay yıldızlı tişörtler ile 100. Yıl coşkusunu doyasıya yaşadılar. İstiklal Marşı sonrasında belediye binasında yankılanan 100. Yıl marşları eşliğinde tüm işçi Cumhuriyet’in 100. Yılını ulusal coşku ile karşıladılar.

 

AY YILDIZLI GÜN BOYUNCA ÜZERLERİNDE TAŞIDILAR

Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer’in öncülüğünde, belediye çalışanı coşku içerisinde İstiklal Marşı’nı okuyarak, marşlar eşliğinde Cumhuriyetin 100. yılını kutladılar. Aktiflik kapsamında tüm belediye işçisine Türk Bayraklı tişört dağıtıldı. Son mesai gününde tişörtlerini gururla giyen belediye işçisi, bayraklarla süslenen belediye binasında bol bol hatıra fotoğrafları çektirerek bu manalı günü ölümsüzleştirdiler.

 

100. YILI KUTLAMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Kutlamada çalışanına seslenen Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yıl dönümünü milletçe bir defa daha büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın onur ve haklı gururunu daima birlikte yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, bugün; özgür yaşadığımız vatanı, kazandıkları zaferle bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, hürmet ve minnetle yâd ediyorum. Tüm hemşehrilerimi ellerinde Türk bayrakları ile 29 Ekim Pazar günü saat 10.00’daki merasim ve akşam 19.00’daki fener alayına davet ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Menderes Geleceğine Sahip Çıkıyor

 

SÜRÜCÜLER KORNA ÇALARAK TAKVİYE VERDİLER

Konuşmanın akabinde 100. Yıl marşları ile coşkulu anlar yaşayan belediye çalışanları, hizmet binası önünde Lider Sezer ile birlikte hizmet binası önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Bu coşkulu anlarda, belediye önünde Türk bayraklı tişörtleriyle kutlama yapan belediye çalışanını gören trafikteki şoförler de korna çalarak bu özel güne ve kutlamalara takviye verdiler.

 

ESNAF VE VATANDAŞLARA TÜRK BAYRAĞI ARMAĞAN EDİLDİ

Kutlamalar kapsamında Gölcük Belediyesi tarafından ilçe esnafına ve vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtıldı. Bayrakları iş yerlerine ve meskenlerine gururla asan esnaf ve vatandaşlar, Lider Sezer ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler. 

KUTLAMALAR ANITPARK’TA SÜRDÜ

29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü münasebetiyle, Gölcük Anıtpark’ta merasim düzenlendi. Atatürk Anıtına çelenk sunma merasimine; Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Ali Tuna Baysal, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, siyasi parti ilçe liderleri, yöneticileri, askeri ve sivil erkan, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Atatürk anıtına çelenk sunumu yapılması ile merasim sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar