Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’de sağlık sistemi çöküyor

Gazze’de sağlık sistemi çöküyor

admin admin -
65 0

GAZZE’DE SIHHAT SİSTEMİ ÇÖKÜYOR

KIZILAY’DAN GAZZE’YE KAN TORBASI DESTEĞİ

 

Gazze’deki sivilleri hiçe sayan çatışmalar, başta çocuklar ve bayanlar olmak üzere sivil halkın hayatını yitirmesine neden oluyor. Sıhhat sisteminin de çökme noktasına geldiği Gazze’de, gereksinim duyulan kan torbalarını ise Türk Kızılay bölgeye göndermeye başladı. Kan torbalarının yanı sıra aferez trombosit seti de sevk eden Kızılay, aferez aygıtı da gönderecek.

 

Türkiye’den gönderilen uçaklarla bölgeye acil sıhhat gereci ve jeneratör takviyesi sağlayan Türk Kızılay, Gazze’deki hastanelerin muhtaçlık duyduğu bölgeden temin edilmesi mümkün olmayan tıbbi gereçlere de takviye veriyor. Kızılay, Sıhhat Bakanlığı uyumunda Gazze’ye gönderilen tıbbi gereç dolu uçaklara kan torbası, aferez trombosit seti ve aferez aygıtı planlaması yaparak materyallerin sevkine başladı. 

 

İlk etapta Kızılay 8 bin kan torbası ile 160 adet aferez tombosit seti gönderen Kızılay, aferez aygıtını daha Sıhhat Bakanlığı uçağıyla bölgeye ulaştıracak. Kızılay, başta besin, yakıt, sıhhat materyalleri, ilaç üzere gereksinimlerin bulunduğu Gazze’deki siviller için yardımlarına devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Geleceğin Mucitleri Balçova'da Yetişiyor

İlgili Yazılar