DOLAR 32,4111 0.16%
EURO 34,5787 0.41%
ALTIN 2.446,550,33
BITCOIN 21604583.84897%
İstanbul
17°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

EÜ’de YÖK raporunda dereceye giren birimler ödüllendirildi
  • Haberm
  • Eğitim
  • EÜ’de YÖK raporunda dereceye giren birimler ödüllendirildi

EÜ’de YÖK raporunda dereceye giren birimler ödüllendirildi

ABONE OL
19 Ocak 2024 10:12
EÜ’de YÖK raporunda dereceye giren birimler ödüllendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesinde, Yükseköğretim Konseyi (YÖK) tarafından, 74 farklı gösterge doğrultusunda Türkiye’deki 208 üniversiteye ilişkin tahlillerin yer aldığı Üniversite İzleme ve Kıymetlendirme Genel Raporu sonucunda dereceye giren üniteler ödüllendirildi. Ege Üniversitesi Senato Toplantısına katılan ünite yöneticileri, muvaffakiyet dokümanlarını Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın elinden aldı.

Ege Üniversitesinin faaliyet gösterdiği her alanda başarıyı hedeflediğini lisana getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, YÖK İzleme ve Kıymetlendirme Raporunda 14 göstergede ülkemizin en düzgün 5 üniversitesi ortasına girme başarısı gösterdi. Eğitim-Öğretim alanında 1 göstergede, Topluma Hizmet ve Toplumsal Sorumluluk alanında 3 göstergede Türkiye’deki üniversiteler ortasında birinci sırada yer aldık. Bilhassa eğitim-öğretim kategorisinde dikkate kıymet bir yükseliş gösteren üniversitemiz; toplumsal sorumluluk alanında da ne kadar güçlü bir yapıya sahip olduğunu bu raporla göstermiş oldu. Yeniden sürdürülebilirlik, sıfır atık ve yeşil üniversite kategorilerinde de kıymetli muvaffakiyetler elde ettik. Rapor sonucunda bir yandan güçlü taraflarımızı görürken öteki yandan da gelişmeye açık olan yönlerimizle ilgili çalışmalar başlattık. Maksadımız, bir sonraki raporda bu başarımızı koruyup, farklı alanlarda da üniversitemizi üst sıralara taşımaktır. Bugün, senato toplantımız dahilinde, dereceye giren ünitelerimizi ödüllendirmek istedik. Başarımızda emeği geçen tüm çalışanlarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.

Başarılı ünitelere “Teşekkür Belgesi”

“Teknokent yahut Teknoloji Transfer Ofisi Projelerine Katılan Öğrenci Sayısı” kriterinde elde edilen birincilik münasebetiyle Ege TEKNOPARK ve EBİLTEM TTO; “Sosyal Sorumluluk Projesi Sayısı” birinciliği ile “Öğrencilerin Yaptığı Toplumsal Sorumluluk Proje Sayısı” ve “Dezavantajlı Kümelere Yönelik Düzenlenen Faaliyet Sayısı” ikinciliği nedeniyle EÜ Toplumsal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü; “Sürekli Eğitim Merkezi ve Lisan Merkezi Tarafından Verilen Sertifika Sayısı” birinciliğinden ötürü EGESEM; “Kariyer Merkezinin Gerçekleştirdiği Faaliyet Sayısı” birinciliği nedeniyle EÜ Meslek Planlama ve Muvaffakiyet Koordinatörlüğü; “Endüstri ile Ortak Yürütülen Proje Bütçesi ” ve “ Ulusal ve Milletlerarası Özel yahut Resmî Kurum ve Kuruluşlar Tarafından Desteklenen Ar-Ge Projesi Sayısı” ikinciliği, “TÜBİTAK Tarafından Verilen Ulusal ve Milletlerarası Proje Sayısı” üçüncülüğü ve “ Sanayi ile Ortak Yürütülen Proje Sayısı” dördüncülüğü nedeniyle EBİLTEM TTO ve BAP Koordinatörlüğü, “ Sıfır Atık, Yeşil Yerleşke ve Çevrecilik Alanlarında Alınan Ödül Sayısı” ikinciliği ve “Geri Kazanılmış Su Miktarı” dördüncülüğü hasebiyle ÇEVMER üniteleri ödüllendirildi. 

İlginizi Çekebilir;  EÜ'de "Pozitif Ergen Gelişimi Programı" Sertifika Töreni

Başarı dokümanlarını EBİLTEM ismine Merkez Müdürü Prof. Dr. Birincinin Şengün, ÇEVMER ismine Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İnci Tüney Kızılkaya, Toplumsal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü ismine Koordinatör Dr. Öğretim Üyesi Emine Sezer, Ege TEKNOPARK ismine Müdür Prof. Dr. Emre İlker, EGESEM ismine Merkez Müdürü Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı, Meslek Planlama ve Muvaffakiyet Koordinatörlüğü ismine Koordinatör Öğr. Gör. Ebru Kalyoncu, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü ismine ise Koordinatör Doç. Dr. İskender İnce aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.