Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ereğli’de Lise Medeniyet Akademisi ve Bilgehane Öğrencileri Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Fidanı Toprakla Buluşturdu

Ereğli’de Lise Medeniyet Akademisi ve Bilgehane Öğrencileri Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Fidanı Toprakla Buluşturdu

admin admin -
63 0

EREĞLİ’DE LİSE MEDENİYET AKADEMİSİ VE BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET’İN 100. YILINDA 100 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri ile Bilgehanelerin Ereğli şubesinde eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet’in 100. yılı anısına 100 fidanı toprakla buluşturdu.


Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri (LİMA) ve Bilgehane öğrencilerinden Cumhuriyet’in 100. yılında manalı aktiflik.

Geleceğe yeşil bir miras ve pak bir dünya bırakma hedefi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuyla birleşti. Lise Medeniyet Akademilerinin ve Bilgehanelerin Ereğli şubesinde eğitim alan öğrenciler de, ulusal birlik ve beraberlik şuuruyla bu coşkuyu tepeye taşıyarak Cumhuriyet’in 100. yılı hasebiyle 100 fidanı toprakla buluşturdu. 

Konya Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan projede, Cumhuriyetin ilanının üzerinden geçen her bir yıl, bir fidan ile kutlandı. Ereğli’ye bağlı Yıldızlı Mahallesi’nde bulunan ağaçlandırma alanında düzenlenen fidan dikme aktifliğine katılan öğrenciler, diktikleri fidanlara can suyunu birlikte vermenin heyecanını ve memnunluğunu yaşadı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Barajlarda Bahar Bereketi

İlgili Yazılar