DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19128991.16309%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Enerjisa Enerji’nin ” Yapay Zekâsı” sektörü dönüştürüyor
  • Haberm
  • Teknoloji
  • Enerjisa Enerji’nin ” Yapay Zekâsı” sektörü dönüştürüyor

Enerjisa Enerji’nin ” Yapay Zekâsı” sektörü dönüştürüyor

ABONE OL
8 Aralık 2023 12:48
Enerjisa Enerji’nin ” Yapay Zekâsı” sektörü dönüştürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerjisa Enerji’nin ‘’ Yapay Zekâsı’’ kesimi dönüştürüyor

 

‘Herkes için Daha Güzel Bir Gelecek’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin önder elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Güç, 7/24 sağladığı hizmet ve dijital tahlillere ‘Yapay Zekâyı’ da ekleyerek müşteri tecrübesini güzelleştirmeye devam ediyor.

 

Doğa dostu ve yenilenebilir güce dayalı eserleriyle müşterilerine güç tüketiminde tasarruf ve verimlilik sağlayan tahliller sunmaya devam eden Türkiye’nin önder elektrik dağıtım ve perakende satış şirketi Enerjisa Güç, 22 milyonu aşkın kullanıcıya yönelik 7/24 sürdürdüğü hizmet ve tahlilleri dijitalleştirerek Yapay Zekâ kullanımını da müşterileri için hizmetlerinin kesimi haline getiriyor. Vizyonundaki en kıymetli noktalardan biri olan dijitalleşmenin küresel trendler ile güçlenerek atılan her adımda verimliliğin de artırılmasını hedefleyen Enerjisa Güç, Yapay Zekâ uygulamaları ile bu manada, güç kesimi için sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak dijitalleşme seyahati sürecinde farklı departmanlar ve iş alanları için özgün programlar oluşturmaya sürat kesmeden devam ediyor.

 

Enerjinin dijitalleşmesinde rol model oluyor

 

Yapay Zeka teknolojilerinin uygulanması ile şirket, bünyesinde besbelli büyüme, gelir artışı, maliyet düşüşü, kalite artışı ve genel verimlilikte gözle görülür iyileştirmeler elde ederek ve somut çıktılarını kamuoyu ile paylaşarak gücün dijitalleşmesi yolunda rol model oluyor. Türkiye’nin başkan elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi olarak 3 ana kolda faaliyet gösteren Enerjisa Güç, Yapay Zeka teknolojisini de şirketlerine yayarak dijitalleşmeyi tüm faaliyetlerine entegre ediyor.

 

Genel verimlilikte gözle görülür artış

 

Enerjisa Dağıtım Şirketleri olarak; güç talep kestirimi, kayıp kaçak tahminleme, sayaç arıza kestirimi, solar/şebeke bakım operasyonları, toplumsal medya his tahlili, CBS bilgi kalitesi, bakım saha operasyonları, davet merkezi analitiği üzere birçok operasyonel alanlarında;

Enerjisa Perakende Satış Şirketleri. olarak; fiyat kestirim modeli, uzun devirli talep varsayımı, müşteri ödeme kanal haritası, davranışsal skor tahminlemesi, tahsilat trend tahlili, vade gün varsayımı, fatura itirazı tahminlemesi, müşteri yorumları tahlili üzere birçok operasyonunda;

Enerjisa Müşteri Tahlilleri A.Ş olarak; GES üretim kestirimi operasyonunda, dijitalleşme ve yapay zekâ uygulamaları ile müşteri memnuniyetinde artış, saha takımlarının verimliliği, iş gücü kazanımı ve hasarlı envanter tespit başarısı üzere, genel verimlilikte gözle görülür iyileştirmelerin olduğu görülüyor.

 

Elektrik faturan cepte!

 

Sayaçtan ödemeye olan tüm seyahatlerinde AI & RPA teknolojilerini kullanarak Enerjisa Güç Operasyon ünitesinin oluşturduğu bölümde birinci ve tek projesi, Enerjisa Güç perakende şirketinin uygulaması olan Faturan Cebinde, elektrik faturalarının müşteriler tarafından da oluşturulmasını sağlıyor. Taşınabilir uygulama ile faturalama sistemi entegre halde çalışarak, müşteriler kendi sayaçlarını taşınabilir uygulama üzerinden manzara sürece teknolojileriyle endekslerini nümerik olarak tarayarak bilgi tabanına gönderebiliyor.   

 

Yapay zekâ uygulamaları ile insan inisiyatifini en aza indirerek kusur oranlarını azaltmanın ve data odaklı kararlar almalarının değerli olduğunu vurgulayan Enerjisa Güç CEO’su Murat Pınar, “Yapay Zeka teknolojilerini kesimimizin bir çok iş alanına muvaffakiyet ile entegre etmiş durumdayız. Enerjisa Güç A.Ş. altında Perakende, Dağıtım ve Müşteri Tahlilleri A.Ş. şirketlerimizin hepsinde AI (yapay zekâ) teknolojisini kullanıyoruz. Yapay Zekâ teknolojimizi güç dalının her alanında kullanarak, dalda başkan olma amacını benimsemiş durumdayız. Yapay Zekâ teknolojimizi kullanmamızın temel gayesi datanın tahlili aktif bir biçimde yapmak, kaynakların aktif idaresini sağlamak, iş süreçlerimizi optimize ederek operasyonel verimliliği artırmak, müşteri memnuniyetini yükseltmek, insan, sıhhat ve etraf güvenliği konusunda riskleri azaltmak ve rekabet avantajı sağlamaktır. Tüm bunların yanı sıra yaptığımız her işte olduğu üzere, her adımımızı, üst çerçeve olarak sürdürülebilirliği düşünerek atmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.