Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. En güzel balkon yarışmasında ödüller verildi

En güzel balkon yarışmasında ödüller verildi

admin admin -
167 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘En Hoş Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışı’nın ödül merasimi düzenlendi. 6 farklı kategoride dereceye iştirakçiler, toplamda 132 bin TL’lik mükafatın sahibi oldular. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz’ sloganıyla bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdiği ‘En Hoş Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışı’nın ödül merasimi Antalya Büyükşehir Belediyesi Etraf Eğitim ve İnovasyon Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi. Merasime Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gürbüz, Ramazan Demir ile vatandaşlar katıldı. Merasim öncesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Kent Orkestrası küçük bir konser verdi. 

 

YEŞİL DOKUYA DEĞER VERİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Antalya’yı güzelleştirmek ve gelecek jenerasyonlara pak ve hoş bir Antalya bırakmak için çalıştıklarını söyledi. Gürbüz, “İnsanlar ortasında etrafa hassaslığının artması, yeşil dokuya daha çok kıymet verilmesi ve gençlerde etraf şuurunu oluşturmakta bu cins müsabakalar değerlidir. Ödül alan iştirakçileri kutluyor, müsabakaya başvuran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Gürbüz, müsabakanın heyet üyelerine de takviyelerinden ötürü plaket takdim etti. 

 

5 İLÇEDE DÜZENLENDİ

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Lideri Çiğdem Hacıoğlu da müsabakanın kent peyzajına yönelik ilgili arttırmak ve daha yeşil bir Antalya için yapıldığını, Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerinden 88 kişinin yarışa başvurduğunu aktardı. Daha sonra ise Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Kurulu, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş’den oluşan seçici şura tarafından en hoş açık balkon, kapalı balkon, konut bahçesi, apartman bahçesi, hobi bahçesi ve teras olmak üzere toplam 6 kategoride dereye giren iştirakçilere plaket ve armağan çekleri verildi. 

İlginizi Çekebilir;  Bisiklet Severlerden Kocaman'a Teşekkür

132 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

Seçici şuranın değerlendirmesi sonucu her kategoride birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye 3 bin TL para mükafatı verildi. Yarışta toplamda 132 bin TL ödül dağıtıldı. 

‘En Hoş Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Müsabakası’nda birinci üç dereceyi kazananlar şöyle;

Apartman Bahçesi: Ümmü Arık, Şefik Aytekin, Turan Uyar
Açık Balkon: Alper Emrali, Nazlı Kol Kısım, Berna İskifoğlu
Kapalı Balkon: His Uysal, Özne Tezgi, Simge Hayat Dorul
Hobi Bahçesi: Mustafa Gürel, Salih Dirman, Aynur Bulgurlar
Konut Bahçesi: Berrin İtimat, Melike Berhan, Suna Karayılmaz
Teras: Hale Ansin Bozkurt, His Arslan, İbrahim Şen
 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar